Aktualności

Zapisz się do gdyńskiego półmaratonu

Uczestnicy gdyńskiego półmaratonu
Fot. źródło: http://gdyniasport.pl/ za Sportografia/Sportevalution.pl

Lubisz biegać bez względu na pogodę? Jeśli tak, to już teraz zapisz się do udziału w drugiej edycji Gdynia Półmaratonu. Organizatorzy przygotowali 8000 pakietów startowych. Pierwszy 1000 objęty jest promocją. Zawody odbędą się w niedzielę, 19 marca 2017 r.

 

Zawody otrzymały certyfikat IAAF Road Race Bronze Label, który jest przyznawany imprezom o bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. W Polsce są jeszcze tylko trzy imprezy biegowe z podobnym certyfikatem Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej.

Uczestnicy będą rywalizować na atestowanej przez PZLA trasie, prowadzącej głównymi ulicami Gdyni. Start odbędzie się z al. Jana Pawła II. Zawodnicy pobiegną m.in. ulicami: Świętojańską, Władysława IV, bulwarem Nadmorskim. Meta zlokalizowana zostanie na skwerze Kościuszki.

– Wystartujemy ponownie z al. Jana Pawła II, na wysokości ORP Błyskawica. Następnie pobiegniemy reprezentacyjną ulicą miasta – ul. Świętojańską, aż do al. Zwycięstwa, przebiegając po drodze obok Centrum Nauki Experyment. Później skręcamy w ul. Stryjska i biegniemy w kierunku obiektów Gdyńskiego Centrum Sportu. Po minięciu stadionów i Gdynia Areny, wracamy na al. Zwycięstwa, a potem biegniemy ulicą Władysława IV w kierunku ul. Jana z Kolna i Janka Wiśniewskiego. Ten odcinek wydłużamy aż do Estakady Kwiatkowskiego, gdzie mamy nawrót i kierujemy się w stronę ul. Polskiej. Dalej trasa już całkowicie pokrywa się z ubiegłoroczną. Wracamy na ul. Świętojańską, a potem zbiegamy al. Piłsudskiego w kierunku morza. Ostatni etap prowadzi Bulwarem Nadmorskim, aż do mety na skwerze Kościuszki – mówi Jasiek Szczepłek, rzecznik prasowy imprezy.

Dla pierwszych 1000 zawodników, którzy zarejestrują się i opłacą udział w Gdynia Półmaratonie, obowiązywać będzie promocyjna cena 59 zł. Dla kolejnych chętnych cena wynosić będzie 79 zł.

Organizatorem Gdynia Półmaratonu jest agencja Sport Evolution, która wraz z Gdyńskim Centrum Sportu organizuje także zawody triathlonowe Herbalife Ironman 70.3 Gdynia. Wydarzenie to zostało uznane za najlepszą imprezę sportową w Gdyni w 2015 r.

Rejestracja do biegu.

Gdynia Półmaraton

  • 19 marca 2017 r., niedziela
  • strat – start al. Jana Pawła II.
  • meta – skwer Kościuszki
  • Gdynia

Zobacz:
Gdyńskie Centrum Sportu

Półmaraton Gdynia

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości