Aktualności

Zapisz się do Ironmana – największej imprezy triathlonowej w Polsce

Kolarze biorący udział w maratonie
Fot. źródło: http://www.ironmangdynia.pl/

Bieganie, pływanie i jazda na rowerze to wszystko czeka miłośników sportowych wyzwań podczas Herbalife Ironman 70.3 Gdynia, który odbędzie się w niedzielę, 6 sierpnia 2017 r. oprócz zapisów na wyścig główny na dystansach 1,9 km – 90 km – 21,1 km, zostanie także otwarta rejestracja na sprint 750 m – 20 km – 5 km. Zapisy ruszyły.

 

Ironman 70.3 Gdynia to największa impreza triathlonowa w Polsce i najbardziej prestiżowe zawody triatlonowe na świecie. W każdym ze startów bierze udział od kilkuset do kilku tysięcy zawodników. Wyścigi otwarte są również dla amatorów, którzy uczestniczą w eliminacjach do mistrzostw świata w kategoriach wiekowych. 5-10% startujących to zawodnicy profesjonalni, którzy zazwyczaj są klasyfikowani w osobnej kategorii

– Polski triathlon w ostatnich latach rozwinął się wyjątkowo dynamicznie. W 2009 roku, kiedy po raz pierwszy organizowaliśmy zawody w Suszu, wystartowało ok. 150 osób. W 2016 r., do Herbalife Ironman 70.3 Gdynia zapisało się łącznie blisko 4000 zawodników – mówi dyrektor zarządzający Sport Evolution, Michał Drelich. – W ciągu tych 7 lat wzrosła nie tylko frekwencja na zawodach w całym kraju. Polski rynek został także zauważony zagranicą, co zaowocowało dołączeniem gdyńskiej imprezy do legendarnej serii IRONMAN 70.3, której zawody rozgrywane są na całym świecie. Na światowej mapie największych imprez triathlonowych pojawiła się też nasza stolica z rozgrywanym na dystansie olimpijskim 5150 Warsaw Triathlon – dodaje Drelich.

Ceny pakietów startowych na wyścig główny zaczynają się od 165 euro. W programie przewidziane są również zawody dla dzieci Ironkids oraz sztafety, do których zapisy zostaną uruchomione w późniejszym terminie.

Formularz rejestracyjny

Regulamin

 

Herbalife Ironman 70.3 Gdynia

  • 6 sierpnia 2017 r., niedziela
  • biuro zawodów – skwer Kościuszki, czynne 4 i 5 sierpnia 2017 r.

Zobacz: Ironman Gdynia

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości