Aktualności

Zapisz się do biegów górskich

Ludzie biegną przez las
Fot. Piotr Dymus

TriCity Trail wystartuje już po raz trzeci. Bieg górski odbędzie się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w niedzielę, 9 lipca 2017 r. Nowością tej edycji będzie dystans okołomaratoński. Zapisy ruszyły.

Dystans ultramaratonu TriCity Trail to nieco ponad 80 km. Na zawodników czekają przewyższenia rzędu +1710/-1820. Limit czasu na pokonanie trasy to 13 godzin. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 5.00 w Gdańsku (na skraju ul. Harfowej), a meta będzie zlokalizowana w parku miejskim w Wejherowie. W poprzedniej edycji zwycięzcami zostali Roman Elwart z Pucka (czas 7:31:46) oraz Anna Karolak ze Słupska (jej wynik to 7:53:24).

Nowy dystans – TriCity Trail Maraton + to nieco ponad 47 km. Przewyższenia wynoszą +1000/-1100m. Tutaj biegacze będą mieć 7,5 godziny na dotarcie do mety. Start biegu zaplanowany jest na godz. 7.00 z Gdyni (ul. Appolina). Meta – podobnie jak w przypadku dystansu ultra – w wejherowskim parku.

– Po dwóch edycjach postanowiliśmy dać biegaczom większy wybór i zorganizować dystans pomiędzy półmaratonem i biegiem ultra. Optymalna trasa, jaką udało nam się wyznaczyć liczy nieco ponad 47 km. Nie mamy wątpliwości, że na takim dystansie zawodnicy będą mogli poczuć klimat Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i tak jak my – zakochać się w tym miejscu – podkreśla Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów TriCity Trail.

Trzecim dystansem jest przełajowy TriCity Trail Półmaraton, rozgrywany na pętli w okolicy Wejherowa. W edycji 2016 r. zwyciężył Michał Rolbiecki (jego czas to 1:17:30). Wśród kobiet wygrała żona Michała – Monika Rolbiecka (wynik zwyciężczyni to 1:31:26). Zapisy do półmaratonu ruszą w środę, 1 lutego 2017 r.

Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Elektroniczna rejestracja rozpocznie się w Dzień Dziecka – 1 czerwca 2017 r.

W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 600 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – City Trail, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Zapisy do dystansów ultra i maraton

Zobacz: TriCity Trail

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości