Aktualności

Zapisy dzieci do turnieju piłkarskiego

Chłopcy grają w piłkę na boisku
Fot. ©Depositphotos/t.tomsickova

Twoje dziecko lubi piłkę nożną? Marzy, żeby stać się kolejnym Lewandowskim? Już dziś można je zapisać do drużyny, która uczestniczy w XVII edycji turnieju Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku. Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku, 30 września 2016 r. W poprzednich latach podczas takich zawodów odkryto talenty obecnych gwiazd piłki nożnej m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Pauliny Dudek.

Celami zawodów są zachęcanie chłopców i dziewczynek do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

W poszukiwaniu następców Milika

Rywalizacja rozpoczyna się na szkolnych i osiedlowych boiskach w całej Polsce, a potem najlepsze zespoły przenoszą podwórkową grę na murawę Stadionu PGE Narodowy. Sportowe zmagania odbywają się w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10, U-12. Prawie 40 proc. uczestników turnieju stanowią dziewczynki. Mistrzowie Polski do lat 10 i 12, czyli zwycięzcy finału ogólnopolskiego zostaną wyłonieni 2 maja 2017 r. Spotkanie z drużyną narodową i kibicowanie jej na stadionie narodowym to główna nagroda dla uczestników rozgrywek.

W szesnastu edycjach turnieju wzięło udział już ponad 1,3 mln dzieci.

Ten największy turniej dla dzieci w Europie organizuje Polski Związek Piłki Nożnej i firma Tymbark.

Jak zgłosić drużynę

Turniej Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku skierowany jest do drużyn ze szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych, Akademii Młodych Orłów oraz innych amatorskich podmiotów np. stowarzyszeń i fundacji, które nie są zarejestrowane w systemie extranet PZPN. 

Zespoły zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie Z podwórka na stadion.

Zapisy odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12. Potrwają one do 30 września. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają piłkarski upominek. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w październiku.

Dodatkowych informacji udzielają:

  • Ewa Szumowska – osoba odpowiedzialna za turniej z ramienia PZPN, ewa.szumowska@pzpn.pl, tel. 22  551 22 26, tel. kom. 501 770 043
  • Daniel Karaś – osoba odpowiedzialna za turniej z ramienia firmy Tymbark, d.karas@maspex.com, tel. 33 870 84 55, tel. kom. 502 195 114

Zobacz:

Z podwórka na stadion

Polski Związek Piłki Nożnej

Gdyńskie Centrum Sportu

 

Z podwórka na stadion_baner

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości