Aktualności

Załoga, którego jachtu zdobędzie tytuł mistrza Polski? Żeglarskie święto rozpocznie się w marinie Gdańsku

Marina Gdańsk
Marina GdańskFot. Tadeusz Lademann

Kilkadziesiąt załóg z Polski i z zagranicy będzie rywalizować w pięciu wyścigach. Granaria Morskie Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC Gdańsk rozpoczną się w piątek, 21 lipca i potrwają do niedzieli, 23 lipca 2017 r.

 

W mistrzostwach Polski rywalizacja odbędzie się w czterech grupach: A, B, C i D. Jachty zostaną też nagrodzone w drużynowej klasyfikacji klubowej.

 

Walka o medale

Podczas mistrzostw zaplanowano pięć wyścigów. Dwa pierwsze – krótkie wyścigi rozpoczną się w piątek, 21 lipca o godz. 11.00 w rejonie mola w Gdańsku-Brzeźnie. Przebieg rywalizacji będzie można oglądać z pobliskiej plaży. W sobotę, 22 lipca zostanie rozegrany jeden wyścig długi, który wystartuje z okolicy mola o godz. 11.00. W niedzielę, 23 lipca odbędą się dwa krótkie wyścigi, a uroczystość zakończenia regat i wręczenie medali najlepszym załogom rozpocznie się o godz. 19.00 w gdańskiej marinie.

 

Atrakcje nad Motławą

Położona przy ul. Szafarnia 6 marina będzie gościła wszystkich żeglarzy podczas uroczystej inauguracji w czwartek, 20 lipca o godz. 19.00.  O godz. 18.30 odbędzie się koncert zespołu szantowego Atlantyda. Marina to też miejsce postoju jachtów biorących udział w regatach. Dzięki tej lokalizacji, przez wszystkie dni trwania imprezy, turyści i mieszkańcy Gdańska będą mogli oglądać jednostki płynące wzdłuż Długiego Pobrzeża. Miasteczko regatowe codziennie, w godzinach  9.00-19.00, będzie otwarte dla widzów. Można będzie zajrzeć za kulisy regat, obejrzeć jachty startujące w mistrzostwach, a także porozmawiać z żeglarzami.

 

Granaria Morskie Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC Gdańsk

  • 21-23 lipca 2017, piątek-niedziela
  • Gdańsk

Zobacz: Morskie Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC

view szablon artykułu