Aktualności

Zainwestujmy razem w środowisko

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/Wavebreakmedia

Mieszkańcy Pomorza, przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów, organizacji i instytucji publicznych mogą przybyć na dzień otwarty, organizowany w Gdańsku, w poniedziałek, 22 czerwca 2015 r., w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. W trakcie spotkania eksperci udzielą informacji o systemie finansowania ochrony środowiska i możliwościach realizacji proekologicznych inwestycji i inicjatyw.

Dzień otwarty Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku  ma na celu przedstawienie oferty finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej w latach 2015-2020. To także okazja do zdobycia i pogłębienia wiedzy o pozyskiwaniu funduszy na tworzenie warunków rozwoju społeczności lokalnych, na inwestycje energooszczędne czy na ochronę bogactwa przyrody.

W trakcie dnia otwartego każdy może skonsultować się z ekspertami NFOŚiGW i WFOŚiGW w Gdańsku w zakresie przygotowania wniosków i projektów w programach związanych m.in. z gospodarką niskoemisyjną (w tym: Prosument, Domy energooszczędne, Bocian, Kawka), finansowania projektów ze środków krajowych i zagranicznych z uwzględnieniem warunków udzielania  pomocy publicznej. Odbędzie się debata na temat dobrych praktyk zmniejszenia emisyjności gospodarki i inwestycji w OZE. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Senatu RP, samorządu województwa pomorskiego, gmin i  urzędów miast.

Zainwestujmy razem w środowisko – to hasło oferty  finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej NFOŚiGW na lata 2015-2020. W ubiegłym roku NFOŚiGW wypłacił na wsparcie przedsięwzięć ochrony środowiska i gospodarki wodnej niemal 5,9 mld zł. W tym roku planowane jest wypłacenie 6,3 mld zł, z czego około połowy stanowią fundusze unijne. Wsparciu projektów inwestycyjnych towarzyszą działania edukacyjne.

Zobacz: program

 

Dzień otwarty NFOŚiGW i WFOŚiGW w Gdańsku
——————————————————————————

Oprac. AK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka