Aktualności

Zadbaj o zdrowie z Pomorskim

$image_alt

Pokaz ratownictwa medycznego, spotkania ze specjalistami, bezpłatne badania glukozy i ciśnienia, szkoła rodzenia, porady dietetyka i wiele innych medyczny atrakcji – trwają dni zdrowia (12-14 sierpnia) w pawilonie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym. Jest to świetna okazja aby podczas wakacyjnego spaceru sprawdzić stan zdrowia i zasięgnąć rady specjalisty.

Za nami spotkanie ze Szpitalami Wojewódzkimi z Gdyni, dzięki którym każdy miał możliwość skonsultowania się z dermatologiem i przebadania dermoskopem. Do dyspozycji odwiedzających było również stanowisko, przy którym wykonywano pomiary ciśnienia i poziomu glukozy we krwi. Nie zabrakło też warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, dzięki którym każdy chętny mógł zdobyć podstawowe wiadomości i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

13 i 14 sierpnia Copernicus Podmiot Leczniczy proponuje przyszłym mamom porady i konsultacje ze specjalistami ze szkoły rodzenia. W Szpitalu św. Wojciecha działa szkoła rodzenia „Jola i Agnieszka", a w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika – „Dobry początek". Położne pracujące w tych szkołach przedstawią ofertę kursów przygotowujących przyszłych rodziców do opieki nad ich nowo narodzonymi pociechami. Odpowiedzą na pytania dotyczące pielęgnacji, opieki nad noworodkiem, poradnictwa laktacyjnego i innych wyzwań, które pojawiają się przed młodymi rodzicami.

Fundacja Żyć z Pompą zaprasza wszystkich do Szkoły Jedzenia, która proponuje program zajęć wspomagających, usprawniających i rehabilitujących dla dzieci przewlekle chorych. Również każdy rodzic, który ma problemy z małym niejadkiem, odnajdzie w tym miejscu wsparcie merytoryczne.

W piątek czeka nas edukacja z zakresu cukrzycy. To jedna z chorób cywilizacyjnych, która co roku dotyka coraz większą liczbę osób i jako pierwsza na świecie choroba niezakaźna jest uznana przez Światową Organizację Zdrowia za epidemię. W województwie pomorskim cierpią na nią ponad 64 tys. mieszkańców, w tym wielu jest jeszcze niezdiagnozowanych.

Na stoisku będzie można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego, badanie poziomu glukozy we krwi, a także pomiar masy ciała i analizę wskaźnika BMI. Na stoisku Pomorskiego obecni są również ratownicy medyczni, którzy wykonywać będą pokazy pierwszej pomocy, przeszkolą z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz odpowiedzą na wątpliwości i pytania z tego zakresu.

Ponadto, odwiedzając pawilon Pomorskiego w czwartek lub w piątek, będzie można wziąć udział w loterii, w której każdy ma szansę wylosować kartę uczestnika programu „Zaspa na zdrowie". Karta uprawnia do konsultacji lekarskiej i 10-dniowego cyklu trzech zabiegów fizjoterapii.

Kto następny?

W najbliższy weekend na naszym stoisku królować będą fundusze unijne. Będziemy mogli zobaczyć niesamowite inicjatywy działające w naszym regionie dzięki wsparciu Unii Europejskiej, zasięgnąć fachowej porady w kwestiach związanych z pozyskiwaniem i wykorzystaniem unijnego wsparcia a także wziąć udział w ciekawych spotkaniach i konkursach skierowanych zarówno do młodszych jak i starszych Pomorzan.

Przypominamy, że stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przez cały Jarmark św. Dominika promuje podległe samorządowi województwa instytucje kultury, edukacji, zdrowia, ochrony środowiska, jak i partnerów województwa, a także pomorskie kulinaria, turystykę i projekty unijne. Na dzieci, młodzież, wszystkich mieszkańców i turystów czeka mnóstwo atrakcji – zapraszamy do naszego stoiska codziennie do 16 sierpnia, w godz. 11.00-19.00  na Targ Węglowy w Gdańsku.

Zobacz również:

 

view szablon artykułu