Aktualności

Z muzyką do serca maluszka

$image_alt
Fot. materiały prasowe PFB

Marzec to początek astronomicznej wiosny, której powiew poczuć można także w ofercie kulturalnej Trójmiasta. Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku od marca zaprasza na koncerty dedykowane mamom i ich pociechom do lat 3. W niedzielę, 22 marca 2015 r. w zaczarowany świat dźwięków zabierze je Królewska Orkiestra Salonowa.

Dzieci i ich mamy, z pomocą Królewskiej Orkiestry Salonowej, prowadzonej przez Natalię Walewską oraz Gdańskiego Zespołu Piosenki i Tańca Don-Don zostaną oprowadzone po bajkowym świecie muzyki, kształtującej zdolności poznawcze dziecka i wpływającej na jego rozwój emocjonalny. Zabrzmią m.in.: „Wiosna" Antonio Vivaldiego, serenada „Eine kleine Nachtmusik" Mozarta czy „Polka" Johanna Straussa.

Do pięknej sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wejdzie uroczyście Pięciolinia prowadzona przez mądre Klucze – Wiolinowy i Basowy. Z dźwięków różnych melodii z całego świata powstanie uśmiechnięte słońce i wszyscy będą wędrować z muzyką. Po drodze maluszki poznają cudowne bajeczki – „Laleczkę z saskiej porcelany", „Laleczki i pajace", „Spóźnionego słowika" Witolda Lutosławskiego, a nawet utwór Wolfganga Amadeusza Mozarta o smakowitej bułeczce zatytułowany „Bułeczka z masłem" oraz śpiewaną i tańczoną opowieść „Bawimy się w teatr".

Wystąpią soliści, tancerze i orkiestra. Będzie kolorowo i wesoło! Organizatorzy proszą, by dzieci zabrały ze sobą przytulanki, które także będą brały udział we wspólnej zabawie.

 

Z muzyką do serca maluszka
——————————————————

Królewska Orkiestra Salonowa
Natalia Walewska – skrzypce, prowadzenie orkiestry
Julia Iwaszkiewicz – sopran
Gdański Zespół Piosenki i Tańca Don-Don
przygotowanie: Zofia i Anna Korneluk, muzyk i mama Anna Chęćka-Gotkowicz
po bajkowym świecie muzyki oprowadzi Barbara Żurowska-Sutt

Bilety:

  • 15-40 zł 
  • rodzinny 70 zł

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości