Aktualności

Z komisarzem Hahnem o pomorskich inwestycjach i rozwoju regionu

$image_alt
Fot. Anna Drążek

26 czerwca marszałek Mieczysław Struk spotkał się w Brukseli z komisarzem ds. polityki regionalnej i miejskiej Johannesem Hahnem. Głównym tematem spotkania były pomorskie inwestycje współfinansowane ze środków UE w minionej oraz obecnej perspektywie finansowej.

Marszałek Struk wraz z komisarzem podczas rozmowy podjęli m.in. wątek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz rozbudowy lotniska w Gdańsku, na którą Komisja Europejska wyraziła zgodę w kwietniu br. Komisarz Hahn zainteresowany był również losami lotniska w Gdyni. 

W czasie spotkania poruszono także temat Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, który został przekazany do Komisji Europejskiej 9 kwietnia br. Marszałek wyraził życzenie, aby negocjacje programu zakończyły się najszybciej jak to możliwe, czyli jeszcze w październiku br. – za kadencji komisarza Hahna. Zachęcił również swojego rozmówcę do wizyty na Pomorzu i przekonania się na własne oczy jak bardzo nasz region zmienił się dzięki wsparciu funduszy europejskich. Komisarz ze swojej strony pochwalił przesłany projekt pomorskiego RPO i wyraził nadzieję, że negocjacje programu przebiegną sprawie i bez zbędnych opóźnień. 


W czasie pobytu w Brukseli marszałek Mieczysław Struk wziął również udział w sesji plenarnej Komitetu Regionów odbywającej się w dniach 25-26 czerwca. 


Anna Drążek

view szablon artykułu