Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/0fcbb162-3075-4392-b67d-a85f2f8783ba.jpg Z Jolantą Męderowicz wybierz się w podróż z Ustki do Lublina. Wykłady o sztuce

Z Jolantą Męderowicz wybierz się w podróż z Ustki do Lublina. Wykłady o sztuce

Nagie męskie torsy.

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zachęca do wysłuchania cyklu wykładów poświęconych Kolekcji Galerii Labirynt w Lublinie. Spotkania odbędą się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce – pierwsze w piątek, 3 sierpnia, a drugie w poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r. Wstęp jest wolny.

 

Wykłady i prezentacje poprowadzi Jolanta Męderowicz.

 

  • wykład I – 3 sierpnia 2018 r., piątek, godz. 18.00 – „Definiowanie sztuki. Od malarstwa materii do sztuki performance”
  • wykład II – 6 sierpnia 2018 r., poniedziałek,  godz. 18.00 – „Autoportrety sztuki: Włodzimierz Borowski, Zdzisław Kwiatkowski, Andrzej Lachowicz,  Natalia LL, Jadwiga Przybylak, Józef Robakowski, Zygmunt Rytka,  Mikołaj Smoczyński, Stefan Themerson, Jerzy Truszkowski, Zbigniew Warpechowski”

 

O prelegentce

Jolanta Męderowicz – historyk sztuki, absolwentka Wydziału Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2013 r. studia doktoranckie w Instytucie Historii Sztuki (Katedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej) KUL Jana Pawła II. Od 1988 r. kuratorka kilkudziesięciu wystaw (w Polsce, Anglii, Niemczech, Francji), autorka tekstów (publikacje m.in. w: „Exit”, „Guardian”, „Sztuka.pl”, „Rzeźba” CRP Orońsko, Zeszyty Naukowe KUL) oraz wykładów z zakresu teorii i krytyki sztuki ((UH England, WSEI, KUL). Zajmuje się tematyką sztuki awangard XX w., neoawangardy w Polsce, fotografii, kolekcji sztuki współczesnej, rynku i kultury. Miłośniczka muzyki klasycznej, eksperymentalnej i jazzu. Od 1990 r. uczestniczka konferencji naukowych w kraju i za granicą. Zatrudniona: 1988-2010 w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Lublinie (kurator programu Galerii Grodzkiej 1989-1994; kierownik Działu Realizacji Wystaw 1997–2004; kierownik Działu Wydawnictw i Dokumentacji Sztuki 2008-2010), od 2010 specjalista d/s kolekcji w Galerii Labirynt. W latach 2001-2003 była wykładowcą na kierunku wiedza o kulturze w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji OIC Poland w Lublinie. Od 2015 r. prowadziła zajęcia na temat rynku i kultury na specjalizacji antropologiczno-kulturowej Filologii Polskiej KUL JP II. . Członkini: Rady Fundacji Sztuki Współczesnej „In situ” (od 2005 r., tamże kuratorka wystaw i festiwali sztuki) oraz Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych (wiceprezes 2006-2010, następnie członek Zarządu), gdzie współtworzy program i kolekcję sztuki współczesnej. Autorka programów badawczych, ostatnio m.in. 2011 – Meta-Weiss/Meta biel (Freies Museum Berlin) w ramach programu kulturalnego prezydencji Polski w UE; 2013 – Kim jest sztuka, w ramach stypendium twórczego ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Wykłady poświęcone Kolekcji Galerii Labirynt w Lublinie

  • 3 i 6 sierpnia 2018 r., godz. 18.00
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1 a 
  • Ustka

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.