Aktualności

Z Gdańska w świat przez Finlandię. Od kwietnia samolot do Helsinek będzie latał dwa razy dziennie

Samolot linii lotniczych Finnair
Samolot linii lotniczych Finnair. Fot. facebook.com/Finnair/

Dodatkowe połączenie pomiędzy Gdańskiem a Helsinkami z lotniska im. Lecha Wałęsy będzie realizowane od 24 kwietnia do 27 października 2018 r.

 

Finnair to kolejna linia lotnicza, która wprowadza dodatkowe loty z Gdańska.  Od przyszłego roku będą też połączenia do stolicy Łotwy.

 

Przez Helsinki do Azji

Loty pomiędzy Gdańskiem a międzynarodowym portem lotniczym Helsinki-Vantaa w tej chwili odbywają się raz dziennie. W zależności od dnia tygodnia samolot startuje z Gdańska rano lub wieczorem. Od 24 kwietnia 2018 r. wieczorny rejs będzie odbywać się codziennie. Dodatkowe połączenie umożliwi lepsze przesiadki na dalekodystansowe loty z Helsinek. Fiński przewoźnik oferuje m.in szeroką siatkę połączeń z miastami w Azji, na przykład do Tokio samoloty latają dwa razy dziennie. Oprócz Azji, Finnair zapewni również dodatkowe połączenia ze stolicy Finlandii do Ameryki Północnej, na przykład do Chicago i San Francisco.

 

Samolotem wokół Bałtyku i nie tylko

Liczba połączeń z lotniskami położonymi w rejonie bałtyckim stale rośnie. Od 27 marca 2018 r.  łotewska linia Air Baltic będzie latać do Rygi. Z kolei od 21 grudnia 2017 r. Wizzair rozpocznie loty do Wilna i do stolicy Portugali - Lizbony. 

view szablon artykułu