Aktualności

Z filmem w tle w Centrum Aktywności Twórczej

Praca Karoliny Breguły
Fot. źródło: http://bgsw.pl

Ludzie podziwiający w galerii wystawy, a w tle film. Czy jest to możliwe? Do udziału w takim niezwykłym projekcie Karoliny Breguły zaprasza Centrum Aktywności Twórczej w Ustce od 21 października. Ekspozycja trwa do 31 grudnia 2016 r.

Karolina Breguła przygotuje w galerii kontemplacyjną przestrzeń, w której ruchomy obraz będzie pełnić funkcję komunikacyjnej platformy i stworzy rodzaj swoistej instalacji. W jej obrębie widzowie będą mogli rezydować i przebywać w towarzystwie filmu. Wbrew codziennemu pośpiechowi, wystawa sprzyjać ma wielokrotnemu oglądaniu długich fragmentów filmowych. Filmowe medium ma stać się przedmiotem nie tylko zwyczajowej intelektualnej analizy, ale przede wszystkim fizycznego doświadczenia odbiorcy. Na wystawie zobaczyć będzie można nieprezentowane dotąd materiały filmowe oraz całość lub fragmenty takich prac jak: „Wieża", „Obraza" czy „Zupa".

 Organizatorzy zachęcają do odwiedzenie wystawy z zapasem czasu.

Karolina Breguła – urodziła się 1979 r. Jest absolwentką PWSFTViT w Łodzi. To artystka multimedialna, autorka instalacji, happeningów, wideo i fotografii. Jej prace pokazywane były między innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie, w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, w Jewish Museum w Nowym Jorku czy na 55. Biennale Sztuki w Wenecji. Laureatka drugiej nagrody w konkursie Spojrzenia 2013 i trzeciej nagrody Samsung Art Master 2007. Autorka takich projektów, jak Fire-Followers (2013), Biuro tłumaczeń sztuki (2010) czy Niech nas zobaczą (2003). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Karolina Berguła – film

  • 20 października 2016 r. wernisaż
  • wystawa trwa od 21 października do 31 grudnia 2016 r.
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1a
  • Ustka

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

herb województwa pomorskiego_logo instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego

 

 

 

view szablon artykułu