Aktualności

XXIII finał WOŚP w Lęborku

$image_alt

Po raz kolejny 11 stycznia 2015 r. w Lęborku odbędzie się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 160 wolontariuszy w godz. 9.00-16.00 kwestować będzie na głównych ulicach miasta oraz przy kościołach. W auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1 od godz. 12.00 w rozpocznie się impreza integracyjna, podczas której wystąpią dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek kulturalnych. Zagrają także miejscowe zespoły rockowe.

Losowanie fantów głównych odbędzie się ok. godz. 18.00. Gwiazda wieczoru, Vintage, wystąpi ok. godz. 19.00. Zespół powstał na początku 2005 r. z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, współpracującego z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1995–2000). Vintage to klasyczne rockowe trio. Na gitarze basowej gra Michał Borowiak, na perkusji – Paweł Szafraniec. Dotychczasowy dorobek zespołu to dwa albumy. Płyta „Vintage No 1" (2007 – 11 utworów), a wraz z nią  dwa teledyski („Smutny" oraz „Tak jak motyl"), które do tej pory pojawiają się w stacjach telewizyjnych TV 4 i POLSAT 2. Druga płyta „Wielki zen" (10 utworów), wydana została w 2011 roku. Vintage pracuje przy nagraniach kolejnych utworów na trzecią płytę, nie rezygnując jednak z grania swoich żywiołowych koncertów emanujących rock&rollową energią i doskonałym kontaktem z publicznością.

Podczas występów na scenie lęborskiego Mechanika będą prowadzone licytacje, w których oprócz gadżetów WOŚP i innych przedmiotów, będzie można wylicytować specjalnie wykonaną na XXIII Finał WOŚP – Orkiestrowy Wiatraczek. Statuetka nawiązuje do tegorocznej myśli przewodniej XXIII Finału WOŚP, wykonana jest m.in. ze srebra i bursztynu. Wstępny projekt przygotowała Halina Krzewniak – prezes Stowarzyszenia TAK, a wykonała Firma Odlewnicza „Olimpia" Kazimierza i Radosława Kozłowskich z Mostów. Trzy takie statuetki zostaną zlicytowane podczas lęborskiej imprezy w auli Mechanika ok. godz. 17.30, a jedna w trakcie licytacji internetowej Allegro – (od 10 do 24 stycznia 2015 r.). Cena wywoławcza statuetki wynosi 100 zł.

Ponadto tego dnia na placu Pokoju w godz. 11.00–14.00 odbędzie się pokaz pojazdów militarnych, strażackich i motocykli. Ok. godz. 12.00 w specjalnie przygotowanym basenie strażackim odbędzie się kąpiel łebskich morsów.

Więcej:

Opr. BMG

 

 

view szablon artykułu