Aktualności

XXII Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne w Starym Polu

Kwiaty na stoisku podczas Jesiennych Targów Ogrodniczo-Nasiennych
Fot. mat. prasowe Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

W Starym Polu, 10 i 11 września 2016 r. odbędą się Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne. Wydarzenie jest imprezą promocyjno-doradczą rolnictwa, ogrodnictwa i obszarów wiejskich w rejonie Żuław i Powiśla.

Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne na stałe wpisały się w kalendarzu imprez plenerowych organizowanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Podczas wydarzenia zaprezentują się firmy z całego kraju, oferujące m.in. materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, cebule oraz nasiona. Nie zabraknie stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów. Gościć też będą producenci i dystrybutorzy z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem. Obecne będą też firmy budowlane, motoryzacyjne, a także oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne.

Jesienne Targi to nie tylko spotkania handlowe, to również spotkanie z polską tradycją i folklorem. Podczas targów odbędzie się XXI Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej, który zapewni wiele atrakcji artystycznych.

Jak co roku, wydarzeniu towarzyszy wystawa rzemiosła artystycznego, produktów regionalnych i tradycyjnych. Odwiedzający Stare Pole będą mieli okazję obejrzeć wystawę gołębi, drobiu ozdobnego i królików, dokonać zakupów w bloku handlowym, w którym można znaleźć prawie wszystko, skorzystać z oferty gastronomii, stoisk z produktami przetwórstwa spożywczego i wesołego miasteczka.

 

XXII Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne
XXI Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej

  • 10-11 września 2016 r., sobota, niedziela, godz. 9.00-17.00
  • Stare Pole

​Więcej: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

view szablon artykułu