Aktualności

XII Festiwal Boss w Gdańsku

$image_alt
Fot. mat. prasowe

Trójmiejska edycja Festiwalu Boss – jednego z największych wydarzeń w Polsce poświęconych przedsiębiorczości i rozwojowi karier młodych ludzi – rozpocznie się 19 marca 2015 r. Trzy dni, trzy miejsca, 19 prelegentów – tak w skrócie prezentuje się tegoroczna, dwunasta już edycja Festiwalu BOSS w swoim gdańskim wydaniu. Trójmiejscy studenci będą mogli nie tylko wysłuchać ekspertów biznesowych, ale przedyskutować z nimi tematy dotyczące kompetencji miękkich, zarządzania projektami, marki osobistej czy motywacji.

Panele dyskusyjne zaplanowano na pierwszy dzień festiwalu, odbywający się w budynku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wśród panelistów znalazło się wiele osób z firm-rezydentów Olivia Business Centre – Peter Horsten (Goyello), Pierre-Olivier Monteil (Playsoft), Magdalena Barwicka (PwC), Ewa Koruba (Hays Poland) – Jake Jephcott i Adam Sikorski z OBC oraz Małgorzata Mickiewicz ze Studia HR.

Równolegle z Festiwalem Boss na terenie WNS UG odbędzie się kolejna edycja Dni Kariery, czyli organizowanych przez AIESEC targów pracy, praktyk i staży dla studentów i absolwentów. Na trójmiejskich studentów czekać będą stoiska 24 firm i instytucji – w większości międzynarodowych. Przez dwa pozostałe dni festiwal gościć będzie na terenie Olivia Business Centre. 

To już trzeci rok naszej współpracy z SFBCC przy trójmiejskiej edycji Festiwalu Boss – mówi Adam Sikorski, doradca Zarządu Olivia Business Centre, a zarazem jeden z panelistów. – Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ze studentami jest bardzo ważne. Wczesny rozwój kompetencji poszukiwanych przez pracodawców, ale też pobudzanie przedsiębiorczości, przekłada się na intensywny rozwój całego regionu. Cieszymy się, że wielu rezydentów OBC podziela te poglądy i chętnie uczestniczy w inicjatywach skierowanych do studentów, składających się na nasz program Olivia Campus.

Harmonogram I dnia Festiwalu Boss: konferencja Maximising Your Career Advantage III (Wydział Nauk Społecznych UG, aula S203):

10.00-10.10 – Powitanie gości

10.10-11.00 – Panel dyskusyjny (całość w języku angielskim) „The Good, the Bad and the Ugly. Soft skills and team management in Holland, France, England", udział wezmą: Peter Horsten (Goyello), Pierre-Olivier Monteil (Playsoft), Jake Jephcott (Olivia Business Centre)

11.00-12.00 – Panel dyskusyjny „Wszystko, co chcecie wiedzieć o kompetencjach miękkich, tylko nie bójcie się zapytać!", udział wezmą: Magdalena Barwicka (PwC), Ewa Koruba (Hays) Małgorzata Mickiewicz (Studio HR), Adam Sikorski (Olivia Business Centre)

12.00-13.00 – Prelekcja „Studenci i biznes z perspektywy marki" – Bartek Grabowski (Mobile Vikings)

Organizatorem Festiwalu BOSS jest Studenckie Forum Business Centre Club, partnerami zaś m.in. Olivia Business Centre, Uniwersytet Gdański i Business Link Trójmiasto

Festiwal Boss jest jednym z największych wydarzeń w Polsce poświęconych przedsiębiorczości młodych ludzi. W czasie 11. edycji objął swoim zasięgiem 14 miast na terenie całego kraju, w każdym przyciągając setki studentów zainteresowanych tematyką m.in. biznesu, start-upów, rozwoju osobistego, innowacyjnych gałęzi gospodarki czy zarządzania projektami. Spotkanie to przede wszystkim wartościowe prelekcje i debaty z udziałem praktyków z różnych branż, ale też okazja do nieformalnych kontaktów z osobami ze środowiska biznesowego, zapewniających studentom lepszy wgląd w realia rynku pracy.

Zobacz:

Opr. BMG

 

 

view szablon artykułu