Aktualności

X Pomorskie Forum Przedsiębiorczości

$image_alt
Fot. mat. prasowe ARP

Już po raz dziesiąty w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, 21 maja 2015 r. odbędzie się Pomorskie Forum Przedsiębiorczości. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie zarządzanie zasobami ludzkimi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Pomorskie Fora Przedsiębiorczości od 2006 r. na stałe wpisały się w kalendarz pomorskich imprez gospodarczych. To także jedna z ważniejszych imprez Agencji Rozwoju Pomorza SA, wpisująca się w jej misję wspierania przedsiębiorczości. Jak  co roku, forum rozpocznie sesja główna, na  której  zostaną  przedstawione możliwości finansowania działalności przedsiębiorstw w nowej perspektywie UE 2014-2020. Prelegenci przybliżą  zasady dofinansowania projektów inwestycyjnych i eksportowych, badawczo-rozwojowych oraz podnoszących  kwalifikacje i kompetencje  pracowników. W drugiej części o charakterze warsztatowym możliwy będzie udział w czterech  blokach  tematycznych:  Zasoby ludzkie, Działalność eksportowa, Start-up, Praktyki CSR.

Pomorskie Forum Przedsiębiorczości to wydarzenie opiniotwórcze, poświęcone tematom ważnym, aktualnym i interesującym dla przedsiębiorców. Wybrani prelegenci i trenerzy prezentują bogatą wiedzę ekspercką i doświadczenia, którymi chętnie dzielą się z uczestnikami wydarzenia. Do udziału zapraszają przedstawicieli mikro-, małych i średnich firm oraz instytucji otoczenia biznesu i JST. Celem jest podejmowanie aktualnej tematyki związanej z rozwijaniem działalności gospodarczej. To także miejsce pozyskiwania informacji, wymiany poglądów i kontaktów biznesowych z innymi przedsiębiorcami, a także prezentacji oferty pomorskich instytucji otoczenia biznesu. Co roku, w wydarzeniu uczestniczy ponad 300 osób.

W tym roku przypada jubileuszowa X edycja Pomorskiego Forum Przedsiębiorczości. Spotkanie rozpocznie sesja główna, która poświęcona zostanie finansowaniu działalności przedsiębiorstw w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Uczestnicy dowiedzą się, w jakich obszarach  mogą starać się o wsparcie swoich przedsięwzięć w zakresie rozwoju inwestycji, kapitału ludzkiego i przedsięwzięć badawczo-rozwojowych.

W ramach bloku tematycznego zarządzanie zasobami ludzkimi  podejmowane będą tematy dotyczące organizowania działalności HR w firmie czyli współpracy z Partnerem HR i samodzielnego wykorzystania narzędzi HR oraz tego jak dobierać kluczowe kompetencje.

W bloku tematycznym poświęconym działalności eksportowej eksperci opowiedzą o perspektywicznych rynkach dla polskich przedsiębiorców oraz przekażą praktyczne wskazówki jak wejść na nowe rynki i z jakich narzędzi wsparcia mogą skorzystać eksporterzy.

W ramach bloku tematycznego praktyki CSR, zainaugurowany zostanie raport przygotowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki" na Pomorzu oraz praktyki CSR w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Przeprowadzony również będzie warsztat o wykorzystaniu praktyk coachingowych w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

W ramach bloku start-up odbędzie się praktyczny warsztat z zakładania działalności gospodarczej zarówno od strony prawno-administracyjnej jak i finansowej.

Podczas Forum będzie także okazja do zapoznania się z szeroką ofertą usługową organizacji wspierających przedsiębiorczość na Pomorzu, które uczestniczyć będą w części wystawienniczej wydarzenia.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

X Pomorskie Forum Przedsiębiorczości
21 maja 2015 r., czwartek, godz. 10.00-18.00
Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym
aleja Zwycięstwa 96/98
Gdynia

Więcej informacji i formularz rekrutacyjny: Forum Przedsiębiorczości
 

Opr. BMG

view szablon artykułu