Aktualności

X Kaszubski Bieg Lesoków

$image_alt
Fot. mat. organizatora

W sobotę, 13 czerwca, ruszy X Kaszubski Bieg Lesoków, jest to już czwarty bieg z cyklu Kaszuby Biegają 2015. Trasa biegu, licząca 10 km, prowadzi przez przepiękne okolice wsi Grabowiec.

X Kaszubski Bieg Lesoków rozpocznie się o godzinie 11.00. Na trasie znajdować się będą 3 punkty z wodą oraz  punkty kontrolne, 70 % dystansu ma nawierzchnie asfaltową.

Biuro zawodów oraz baza imprezy, wraz z natryskami, przechowalnią bagaży, znajdować się będą w hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie, ul. Szkolna 4 A i czynne będzie od godziny 9.00. Organizatorzy przygotowali dla uczestników specjały kuchni kaszubskiej.

Szemud jest gminą w powiecie Wejherowskim, położonym zaledwie 16 km od Wejherowa oraz 30 km od Gdyni. Pomiar czasu i ustalenie kolejności odbędzie  za pomocą elektronicznego systemu chipów aktywnych.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach kobiet i mężczyzn. Na mecie na każdego czekać będzie medal.

O godz. 10.00 odbędzie się bieg na 1 km, na który zaproszeni są wszyscy, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem, bez względu na wiek.

Na imprezę zapraszają: Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Urząd Gminy w Szemudzie oraz Gminne Centrum Kultury , Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Patronat honorowy nad imprezą objęli:

Jana Kleinszmidt – Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego,
Łukasz Grzędzicki – Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego
Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

Więcej informacji na stronie projektu Kaszuby Biegają

 

 

Oprac. BK

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości