Aktualności

Wyzwanie orła

$image_alt
Fot.©Depositphotos/yanlev

Ekstremalny bieg z przeszkodami osadzony w historycznej scenerii wydarzeń września 1939 r. odbędzie się w Gdańsku, w sobotę,11 lipca. Bieg odbywać się będzie na dystansach 6 i 13 km, a dla najmłodszych 400 m.

Wyzwanie Orła jest unikatowym w skali kraju wydarzeniem łączącym promocję aktywności fizycznej z kształtowaniem postaw patriotycznych oraz dobrą zabawą dla całej rodziny. Bieg jest sprawdzianem wytrzymałości, siły fizycznej i odporności psychicznej uczestników. To możliwość sprawdzenia siebie w ekstremalnych warunkach i pokonania własnych słabości. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania przeszkody – zasieki, okopy, trzęsawiska, bunkry, barykady czy  przeszkody linowe.  Przy przygotowywaniu trasy wykorzystane zostaną elementy stosowane przez polskie jednostki specjalne podczas treningu żołnierzy.
Organizatorzy przewidują również biegi na dystansach 400 m, 800 m i 2 km dla młodszych uczestników, w wieku od 4 do 15 lat.

Wyzwanie Orła odbywać się będzie w dużej mierze na trasie Szlaku Fortyfikacji Nadmorskich PTTK, ze startem i metą w okolicach ul. Wydmy w dzielnicy Stogi.

Cele wydarzenia:

 

  • popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz biegania jako najprostszej formy rekreacji,
  • kształtowanie postaw patriotycznych i tożsamości narodowej poprzez uczczenie bohaterskiej postawy obrońców Wybrzeża podczas wydarzeń uznawanych za symboliczny początek II wojny światowej,
  • zwrócenie uwagi społeczeństwa na bunkry i inne obiekty znajdujące się na trasie Szlaku Fortyfikacji Nadmorskich, na konieczność ich renowacji oraz zadbania o dziedzictwo unikalnego pod względem wydarzeń historycznych miejsca w skali kraju,
  • integracja zespołów pracowniczych przedsiębiorstw eksploatacyjnych gdańskiego portu,
  • organizacja festynu sportowego z elementami edukacji historycznej dla całej rodziny.

Zapisy do udziału w biegu tutaj. Podczas zapisu na bieg jest możliwość wyboru godziny startu oraz dystansu.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Wyzwanie orła    Wyzwanie orła_logo

  • 11 lipca 2015 r., sobota, pierwsza seria biegu startuje o godz. 9.00
  • start i meta przy ul Wydmy
  • Gdańsk


Więcej informacji na stronie Wyzwania orła.

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości