Aktualności

Wypadki morskie, pomoc żeglarzom i prawidłowe przygotowanie regat. Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa

Górki Zachodnie w Gdańsku
Górki Zachodnie w Gdańsku. Fot. Sławomir Lewandowski

Piąta edycja Żeglarskiej Konferencji Bezpieczeństwa odbędzie się 16 marca 2019 r. w Gdyni. Już teraz przyjmowane są zgłoszenia. Ośmiu fachowców opowie o konkretnych wydarzeniach, zjawiskach i problemach pod wspólnym hasłem „Studia przypadków". Pokażą wypadki, przybliżą tragedie, wskażą błędy i przykłady pozytywne.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego 2019 r.

 

To, co najważniejsze w żeglarstwie

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów żeglarstwa. Specjaliści przytoczą konkretne przypadki katastrof na morzu oraz dobre praktyki w zakresie ich rozwiązywania. Ryszard Leszczyński opowie o katastrofach i wypadkach morskich statków łowczych rybołówstwa morskiego, floty transportowej, floty pomocniczej PMH oraz jednostek obcych bander, na których zatrudnieni byli polscy oficerowie i marynarze. Wystąpienie Aleksandra Goska zostanie poświęcone zostanie kilku wybranym, tragicznie zakończonym, „bezpowrotnym rejsom" polskich jachtów.

Kapitan mar. rez. Mirosław Orzeszek określi istotne czynniki pomocy żeglarzom będącym w potrzebie. Często udzielają jej inne jednostki pływające, jednak równie często w akcjach ratowania życia na morzu wykorzystywane są śmigłowce. Natomiast Roman Paszke przedstawi dobre przygotowanie do regat jachtu i załogi. Opowie na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przed zawodami i w czasie wyścigu. Przeanalizuje zagadnienie na przykładach regat Fastnet, Channel Race, The Race, kilku Long Offshore i mistrzostw świata jachtów morskich.

Więcej o konferencji i prelegentach na stronie portalu informacyjnego żeglarski.info.

Zgłoszenia do 28 lutego 2019 r. na adres e-mail: ilona.miluszewska@pozz.org.pl.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości