Aktualności

Wymiana i kiermasz książek, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz konkurs literacki. Oliwskie Święto Książki

Kiermasz książek w Oliwie w 2017 r.
Kiermasz książek w Oliwie w 2017 r. Fot. P. Wyszomirski / mat. prasowe

Park Oliwski i ul. Opata Rybińskiego zmienią się w przestrzeń przyjazną miłośnikom książek, kreatywnym dzieciom i poszukiwaczom niecodziennych atrakcji. W sobotę 21 kwietnia będzie można kupić książkę, wymienić się literaturą z innymi, nagrać audiobooka na żywo lub poczytać na leżakach i pufach w przestrzeni parku.

 

Oliwskie Święto Książki to obchody Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Dzień ten, ustanowiony przez UNESCO, przypada 23 kwietnia, a pierwszy raz świętowano w 1995 r. Data jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega. Urodzili się lub zmarli też inni znani pisarze: Maurice Druon, Halldór Laxness, Vladimir Nabokov i Josep Pla.

 

Park pełen książek

Przez cały dzień w Oliwie będzie można skorzystać z ofert wydawnictw – nowości, wznowienia, archiwalia i serie wydawnicze. Będzie można spotkać autorów oraz aktorów i posłuchać, jak czytają książki. Będzie m.in. Marta Abramowicz, Łukasz Kosik, Jakub Zalewski i Małgorzata Tremiszewska. Będzie kilka darmowych warsztatów dla dzieci i dorosłych (obowiązują wcześniejsze zapisy), strefa do czytania z leżakami, pufami i materacami, ale też ukryte paczuszki z książkami. Dla początkujących literatów przygotowano konkurs – Błyskawiczny Konkurs Literacki A4, w którym pula nagród wynosi 800 zł.

Pomorscy poeci i prozaicy napiszą to, co akurat przyjdzie im do głowy. Zrobią to bez cenzury na papierze rozłożonym wzdłuż głównej parkowej alei.

Więcej informacji i cały program na stronie Fundacji Wspólnota Gdańska.

 

Oliwskie Święto Książki

  • 21 kwietnia, sobota, godz. 12-18.00
  • Park Oliwski / ul. Opata Rybińskiego / Oliwski Ratusz Kultury
  • Gdańsk
  • wstęp – bezpłatny (na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy)

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości