Aktualności

Wszyscy pracownicy urzędu marszałkowskiego objęci kwarantanną mają negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa

Budynek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
Budynek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Fot. Aleksander Olszak

Zakończyły się badania pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego objętych kwarantanną. Ostatnia z badanych osób w czwartek, 16 kwietnia otrzymała informację z sanepidu o negatywnym wyniku wymazu.

 

Jaka jest sytuacja w urzędzie marszałkowskim?

 

Sanepid skróci kwarantannę

Większość urzędników zakończyła już kwarantannę lub – ze względu na wynik negatywny – oczekuje na decyzję sanepidu o jej skróceniu. Łącznie, w różnych przedziałach czasowych, kwarantanną objętych było 80 pracowników UMWP. Kwarantanna nie miała wpływu na płynność funkcjonowania urzędu marszałkowskiego. Pracownicy UMWP pozostający na kwarantannie pracowali m.in. nad przygotowaniem pakietu pomocowego dla pomorskich szpitali oraz dla przedsiębiorców.

 

Większość urzędników pracuje zdalnie

Przypominamy, że 80 proc. pracowników od dwóch tygodni pracuje w trybie zdalnym. Łącznie we wszystkich budynkach UMWP pracuje obecnie mniej niż 50 osób, których obecność jest konieczna do utrzymania płynności pracy urzędu (m.in. obieg dokumentów i korespondencji). Wszyscy pracownicy przebywający w pracy są wyposażeni w rękawiczki i maseczki oraz w płyn dezynfekujący. Na stanowiskach pracy zachowane są wszystkie wytyczne GIS (odległość od innych osób, kontakt nie więcej niż 2 osób, dezynfekcja klamek, drzwi, łazienek co 2 godziny itd.).

view szablon artykułu