Aktualności

Wizyta w Gdyńskim Centrum Onkologii

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski wraz z przewodniczącym sejmikowej Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny wizytowali Szpital Morski im. PCK w Gdyni Sp. z o.o.

Uczestniczący w spotkaniu szczególnie interesowali się warunkami, w jakich przyjmowani są pacjenci Poradni Onkologicznej i Poradni Chemioterapii Jednego Dnia. W obecności zarządu szpitala odwiedzili ww. poradnie. W rozmowach z personelem oraz z pacjentami marszałek Mieczysław Struk wyraził głęboką troskę nad problemem pilnej potrzeby poprawy jakości opieki nad pacjentem onkologicznym w części ambulatoryjnej Gdyńskiego Centrum Onkologii. 

–  Po uruchomieniu w maju br. części zabiegowej – jednej z najnowocześniejszych w Polsce, nadszedł czas na modernizację poradni – mówi marszałek Mieczysław Struk. – Deklaruję pomoc finansową na remont pomieszczeń w głównym pawilonie szpitala, gdzie jeszcze w tym roku powinna zostać przeniesiona Poradnia Onkologiczna, co sprawi, że pacjenci przyjmowani będą w znacznie lepszych warunkach. 


Marszałek Struk, po obejrzeniu pomieszczeń, które mają zostać zmodernizowane, zobowiązał władze szpitala do pilnego uruchomienia projektu, tak aby w jak najszybszym terminie pacjenci z choroba nowotworową, mogli korzystać z pomocy w nowych gabinetach lekarskich i zabiegowych. 

W czasie spotkania z Zarządem Szpitala Morskiego im. PCK omówiono także trwający proces łączenia szpitalnych spółek w Gdyni. Wskazano na potrzebę poszukiwania takich rozwiązań, związanych z budowaniem struktury nowej spółki, które będą prowadziły do zapewnienia najlepszej oferty medycznej pacjentom, jak również pozwolą wykorzystać w najbardziej efektywny sposób, zasoby obu placówek.

 

BP

view szablon artykułu