Aktualności

Nordic walking wiosną

$image_alt
Fot.©Depositphotos/ Błażej Łyjak

Wiosną rusza kolejna edycja popularnego cyklu nordic walking. Sympatyków dyscypliny, która w ostatnich latach zanotowała ogromny rozwój i wzrost popularności, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaprasza na kolejny sezon. Pierwszy marsz 14 marca 2015 r.

Dla uczestników zostały przygotowane dwa dystanse, jakie będą mieli do pokonania. Do wyboru będzie trasa 6-kilometrowa i 12-kilometrowa (odpowiednio 2. lub 4. pętle po 3 km), ze startem i metą przy Krainie Zabawy na gdańskim Przymorzu (na wysokości ul. Dąbrowszczaków 13).

Na krótszym dystansie obowiązuje siedem kategorii wiekowych  od 9  r. ż. do ponad 60 r.ż. zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dodatkowo klasyfikowane będą osoby niepełnosprawne. Na trasie 12-kilometrowej rywalizacja będzie się toczyła w czterech grupach wiekowych od 16 r. ż. lat do ponad 60 r. ż. Ponadto prowadzona będzie klasyfikacja ogólna – open.

Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne nagrody, a wśród nich trzy nowoczesne tablety, których szansę wygrania będzie miał każdy, kto ukończy zawody, podobnie, jak pamiątkowe odlewane medale. Dla osób nieposiadających własnego sprzętu, przewidziana jest wypożyczalnia kijków. W takim wypadku kaucja  wynosi 50 zł.

Do udziału w zawodach możesz zapisać się tutaj.

Istnieje również możliwość zapisania się bezpośrednio przed startem, w biurze zawodów.

Program:

  • 11.00-12.30  – rejestracja uczestników
  • 12.45 – otwarcie imprezy, rozgrzewka
  • 13.00 – start na dystansie 6 i 12 km
  • ok. 15.00 – dekoracja zwycięzców (lub po ukończeniu przez ostatniego zawodnika)

Zawodnicy proszeni są o ustawienie się na starcie 15 minut przed startem konkurencji.

 

Dodatkowe zaproszenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku

Aktywuj się w nordic walking!

Jedną z wielu pozycji programu Aktywuj się! są zajęcia nordic walking. Są on dedykowane  wszystkim, którzy dostrzegają korzyści prozdrowotne płynące z marszów z kijkami oraz do tych, którzy w ten sposób chcą poprawić swoją kondycję. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek, o godzinie 18.00 w Parku Reagana – wejście D (od ul. Dąbrowszczaków). Prowadzi je instruktor  nordic walking – Leszek Walczak. Udział w nich jest bezpłatny. Nie są prowadzone zapisy, wystarczy przyjść i po prostu ćwiczyć razem z nami.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Wiosenne nordic walking                                                     

Plakat marsze nordic walking
  • 14 marca 2015 r., sobota, strat marszu godz. 13.00
  • start i meta przy Krainie Zabawy na gdańskim Przymorzu, na wysokości ul. Dąbrowszczaków 13
  • Gdańsk

Więcej informacji o marszach nordic walking.

 

 
 

Opr. DK

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości