Aktualności

Wielkie Legowisko w Gdyni

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Nie ma chyba człowieka, który nie posiadał, posiada, nie widział czy nie słyszał o klockach Lego. Wymyślone kilkadziesiąt lat temu przez Duńczyka Ole Kirka Christiansena, okazały się ponadczasowe i fascynują następne pokolenia. Do tej pory wyprodukowano ich tyle, że na każdego mieszkańca Ziemi, przypadają średnio 62 klocki. Jak twierdzą fani i znawcy tematu, z Lego można zbudować wszystko. Żeby się o tym przekonać, wystarczy 25 i 26 lipca 2015 r. odwiedzić Legowisko w InfoBoksie.

Jeżeli klocki Lego wpadną w ręce AFOLi, czyli Adult Fan Of Lego (dorośli fani Lego), powstają z tego niezwykłe MOCe – My Own Creation (moja własna kreacja), często przekraczające wyobrażenia przeciętnego człowieka. Bo możliwości łączenia klocków są wręcz nieograniczone. Już dwa podstawowe klocki 2 na 4, można połączyć na 24 sposoby. Trzy klocki, to już kombinacja 1060, a sześć elementów, to już zawrotna liczba, 915 103 765 różnych możliwości połączenia.
Na uczestników Legowiska czeka wystawa blisko 60 różnych modeli, zbudowanych z klocków. Są wśród nich zarówno pojazdy dobrze znane z „Gwiezdnych Wojen", jak i akcenty gdyńskie. - Będą modernistyczne kamieniczki Gdyni, model Sea Towers, budynek PLO, czy gdyński trolejbus, w całości zbudowany z Lego – wymienia Marcin Żbikowski z klubu Dorosłych Fanów Lego Lugpol.
Oprócz wystawy w InfoBoksie, na gości czeka część praktyczna. Najmłodsi  będą mogli wziąć udział w tworzeniu wielkiej mozaiki z klocków, a nieco starsi zmierzą się z wyzwaniem budowy kutra rybackiego. Jeżeli uda im się złożyć model, specjalnie zaprojektowany na czas wystawy, będą go mogli zachować na pamiątkę
Legowisko to nie jedyna przygoda InfoBoksu z klockami Lego. Od listopada 2013 r., w miejskim obserwatorium zmian, można korzystać ze specjalnie zaprojektowanych zestawów klocków Lego. W środku znajdują modele gdyńskich obiektów, tych samych, które będzie można zobaczyć na wystawie, jednak w wersji rozmontowanej. Oprócz Sea Towers trolejbusu i kamienicy, można ułożyć kontenerowiec, wycieczkowiec, główki wejściowe do portu i InfoBox wskali mikro.
 
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.lugpol.pl
 
Legowisko w InfoBoksie - plakat 
Legowisko w InfoBoksie
—————————————————————

  • 25 lipca 2015 r., godz. 11.00-18.00
  • 26 lipca 2015 r., godz. 11.00-16.00
  • Gdynia InfoBox
  • Obserwatorium Zmian
  • ul. Świętojańska 30
  • http://gdyniainfobox.pl/
  • wstęp wolny

 

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności