Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Pomorzu. Sprawdź, co będzie działo się dziś podczas 28. finału

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fot. www.gdanskdlaorkiestry.pl
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fot. www.gdanskdlaorkiestry.pl

W tym roku wolontariusze będą zbierać pieniądze na wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej. Będzie można wziąć udział w publicznych licytacjach, koncertach, zawodach sportowych i pokazach filmowych. Atrakcje przygotowały niemal wszystkie miasta w województwie pomorskim. Wyjątkowy będzie też finał WOŚP w Gdańsku. Miasto będzie wspominało Pawła Adamowicza, który rok temu został na scenie ugodzony nożem.

 

W całym regionie działa 100 sztabów. Środki zebrane podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Wielkiej Pomocy zostaną przekazane m.in. na nowoczesne urządzenia medyczne wykorzystywane przez lekarzy na salach operacyjnych, oddziałach intensywnej terapii i zakładach diagnostyki obrazowej. W roku 2019 podczas 27. finału udało się zebrać 175 938 717,56 zł, dzięki którym zakupiono wyposażenie dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Zobacz, jakie atrakcje i licytacje dla WOŚP przygotował Samorząd Województwa Pomorskiego i jednostki podległe: WOŚP zagra po raz 28. już w niedzielę.

 

W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku wolontariusze WOŚP mogą jeździć pociągami SKM bezpłatnie przez całą dobę. Wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny identyfikator wolontariusza.

Wyjątkowa orkiestra w Gdańsku

W Gdańsku będzie można wziąć udział w kilkudziesięciu wydarzeniach związanych z 28. finałem WOŚP. Część z nich zaczęła się jeszcze w tygodniu podczas szkolnych zbiórek, licytacji i zabaw, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie akcji.

Tegoroczny 28. finał orkiestry w Gdańsku będzie inny niż wszystkie do tej pory. Dlaczego? Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zaprasza na światełko do nieba wraz ze wspomnieniem prezydenta Pawła Adamowicza, który podczas ubiegłorocznego finału na Targu Węglowym został ugodzony nożem i w wyniku odniesionych ran, dzień później, zmarł. W całym Gdańsku kwestować na rzecz WOŚP będzie 1200 osób. Udział w zbiórce zapowiedziała też żona zmarłego prezydenta miasta Magdalena Adamowicz.

Na placu Solidarności od godz.16.00 będzie można wziąć udział w koncercie Gdańsk dzieli się dobrem. Wystąpią takie gwiazdy, jak: Voo Voo, Sound'n'Grace, Organek, Audiofeels, Lipali, Pectus, Kombi, Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Koncert potrwa do godz. 21.00. Wstęp jest wolny.

Ponadto w Gdańsku w niedzielę będą jeździły bezpłatne, zabytkowe tramwaje, w których kwestować będą wolontariusze WOŚP. Wśród atrakcji towarzyszących są: sklepiki WOŚP, loterie, pomiary ciśnienia i cukru, warsztaty z pierwszej pomocy, obklejanie auta za wrzut do puchy, wielkie gotowanie bigosu. Będzie można oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS.

Wiatr w żagle w Gdyni

Koncerty dla WOŚP w Gdyni zaczną się już w sobotę. W centrum handlowym Riviera od 10.00 do 20.00 wystąpią m.in. zespół tańca irlandzkiego, gdyński chór Razzle Dazzle i Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny". A o godz. 17.00 koncert zagra Myslovitz.

Natomiast w niedzielę warto zajrzeć do Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Od godz. 13.00 będzie można zobaczyć spektakle, występy taneczne, koncerty, które zakończy gdyńska licytacja o godz. 18.00. Do zdobycia będzie m.in.: walizka Arki Gdynia z podpisami piłkarzy, marynistyczna lampa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, walizka z logo 28. finału WOŚP, a także różnego rodzaju gadżety od gdyńskich klubów sportowych oraz vouchery do restauracji i hoteli.

Tego dnia wiele atrakcji przygotował Uniwersytet Morski w Gdyni. To m.in. pokazy w planetarium oraz możliwość spróbowania swoich sił na symulatorze manewrowym oraz symulatorze radarowo-nawigacyjnym.

Sopot gra dla WOŚP

W Sopocie najwięcej atrakcji dla wspierających WOŚP będzie czekać w Teatrze na Plaży. Od 13.00 do 19.00 dla dzieci bajki i wierszyki przeczytają zawodnicy Ogniwa Sopot, a specjalny spektakl przygotował Tomasz Makowiecki. Obok atrakcji dla najmłodszych na plaży (po lewej strony od mola) w godz. 10.00-16.00 będzie można z bliska przyglądać się pokazom ratownictwa medycznego WOPR, wojskowym pojazdom i grupom rekonstrukcyjnym.

 

 

Finał WOŚP w Słupsku

W Słupsku impreza finałowa WOŚP odbędzie się w Hali Gryfia w godz. 12.00-20.00. Na głównej scenie zaprezentują się muzycy współpracujący z instruktorami Słupskiego Ośrodka Kultury, a także dziecięce grupy taneczne. Swoje stoiska będą również miały słupskie instytucje kultury oraz stowarzyszenia. Jedną z atrakcji będzie ekstremalny rajd zdalnie sterowanych samochodów po specjalnie przygotowanej trasie.

Na stadionie miejskim w niedzielę organizowany zostanie bieg w szczytnym celu – VIII Słupski Bieg Orkiestrowy „Biegam z Sercem" o godz. 9.00.

 

WOŚP zagra w Wejherowie

W niedzielę również na ulicach Wejherowa będzie można spotkać wolontariuszy WOŚP. Natomiast w Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej przez cały dzień odbywać się będą aukcje i kiermasze. Ponadto będą pokazy, występy taneczne i koncerty. Zagrają m.in. zespoły Shreds of Glasses i M3etropolis (bilety do odbioru w kasach WCK od poniedziałku, 6 stycznia).

 

28. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała w całym województwie. Wolontariuszy z puszkami na datki oraz aukcji, licytacji i atrakcji można wypatrywać także m.in. w Bytowie, Brusach, Cedrach Wielkich, Cewicach, Chojnicach, Chmielnie, Czarnej Wodzie, Człuchowie, Główczycach, Helu, Jastarni, Kartuzach, Kościerzynie, Kwidzynie, Lęborku, Łebie, Malborku, Miastku, Prabutach, Pruszczu Gdańskim, Pucku, Rumi, Sierakowicach, Starogardzie Gdańskim, Sztumie, Tczewie, Zblewie i Żukowie.

Listę wydarzeń można sprawdzić również na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

view szablon artykułu