Aktualności

Wieczór mistrzów

$image_alt
Antal Zalai. Fot. materiały prasowe PFB

Najbliższy wieczór w towarzystwie mistrzów muzyki odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku w czwartek, 21 maja 2015 r., o godz. 19.00. Orkiestra Symfoniczna zagra pod batutą dyrygenta greckiego pochodzenia – maestro Dimitrisa Botinisa. W roli solisty wystąpi utytułowany skrzypek Antal Zalai, którego wykonania przekroczyły magiczny próg miliona wyświetleń na kanale Youtube.

Najpiękniejsze dzieła Szostakowicza i Rachmaninowa wykona wirtuoz skrzypiec, którego technika i muzyczna finezja zostały docenione przez samego Yehudi Menuhina. Antal Zalai, bo o nim mowa, zdobył kilkanaście nagród w międzynarodowych konkursach w Indianapolis, Kreisler czy Enescu. Zalai występował na 3 kontynentach, w 34 krajach, m.in. na deskach nowojorskiej Cornegie Hall czy sali koncertowej Konserwatorium Moskiewskiego. Wybitny wirtuoz skrzypiec nagrał siedem solowych albumów wydanych przez BMC, Hungaroton i Brilliant Classics Labels. Jest jednym z najczęściej oglądanych skrzypków w Internecie, co ugruntowuje jego reputację jako jednego z nielicznych skrzypków, który może stanąć obok największych interpretatorów, takich jak: Oistrakh, Kogan, Rabin czy Szigeti.

Antal Zalai zagra na skrzypcach ex-Garay Antonio Stradivariego z 1733 r.

Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej poprowadzi Dimitris Botinis jeden z najmłodszych greckich dyrygentów i wschodzących gwiazd dyrygentury operowej i symfonicznej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wieczór mistrzów

Bilety:  15-50 zł

 

Oprac. DK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości