Aktualności

Wiece przeciwko nienawiści i przemocy w całej Polsce po ataku nożownika na prezydenta Gdańska

Fontanna Neptuna w Gdańsku
Gdański Wiec przeciwko nienawiści i przemocy rozpocznie się o godz. 18.00 przy fontannie Neptuna na Długim Targu. Fot. Mateusz Ochocki / KFP

To wyraz solidarności z Pawłem Adamowiczem, który podczas 27. finału WOŚP został zaatakowany nożem. Jego stan jest nadal bardzo ciężki. W poniedziałek 14 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 uczestnicy wieców spotkają się w całej Polsce w miejscach, gdzie wczoraj odbywały się finały WOŚP.

 

Marsze i wiece, które mają wyrazić niezgodę na nienawiść i przemoc, odbędą się m.in. w Gdańsku, Słupsku, Toruniu, Zielonej Górze, Szczecinie i w Warszawie. Mają być to marsze milczenia, a organizatorzy proszą o to, by dzisiejsze spotkania w całej Polsce przebiegały w sposób godny, w zadumie i skupieniu.

 

Cała Polska wspiera prezydenta Adamowicza

W Gdańsku Wiec przeciwko nienawiści i przemocy rozpocznie się o godz. 18.00 na Długim Targu. Gdańszczanie spotkają się przy fontannie Neptuna. W wiecu udział zadeklarowało nawet kilkanaście tysięcy osób. Wcześniej o 17.00 w bazylice Mariackiej odmówiony zostanie różaniec w intencji zdrowia prezydenta Adamowicza.

W Słupsku spontanicznie zorganizowano akcję #światłekodlaAdamowicza. Uczestnicy spotkają się o 18.00 przy słupskim ratuszu. W Warszawie o godz. 18.00 na placu Defilad odbędzie się protest STOP Przemocy. Od godz. 18.00 do 20.00 spotkać się będą także mieszkańcy m.in. Zielonej Góry, Torunia, Szczecina, Koszalina, Wrocławia, Częstochowy, Katowic, Lublina i Łodzi. Wszystkie wydarzenia zaplanowane są w miejscach, gdzie w niedzielę 13 stycznia odbywał się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczegółowe informacje dostępne są w lokalnych mediach społecznościowych.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka