Aktualności

Wiatrakowce celnie wylądowały w Kornem

$image_alt
Fot. Ludmiła Bierawska

Na lotnisku w Kornem koło Kościerzyny przez dwa dni, 30 i 31 maja 2015 r. trwały I Wiatrakowcowe Ogólnopolskie Zawody na Celność Lądowania. Spotkanie to przede wszystkim dobra zabawa, wymiana doświadczeń oraz okazja do poznania pilotów, budowniczych oraz sympatyków wiatrakowców.

Do sportowych zmagań zgłosiło się 12 uczestników. Najdłuższą drogę, bo 300 km, pokonał Jan Wyszogrodzki z Nieborowa. Pierwszego dnia zawodów, 30 maja, wietrzna pogoda pokrzyżowała plany i organizatorzy postanowili przenieść rywalizację na dzień następny, a sobotę poświęcić na trening.

Do zawodów zakwalifikowano 6 uczestników i cztery modele wiatrakowców: Xenon, Magni Gyro, Ela i Brako Gyro. Już po pierwszych startach wiadomo było, że nie będzie łatwo. Podmuchy wiatru skutecznie utrudniały celne podejścia. Zwycięzcą I Wiatrakowcowych Ogólnopolskich Zawodów na Celność Lądowania został Dariusz Jankowski (Korne k. Kościerzyny), drugie miejsce zajął Janusz Korchow (Kleszczewo k. Pruszcza Gdańskiego), a na trzecim miejscu uplasował się Mikołaj Pernak junior (Elbląg).

Fotografie: Ludmiła Bierawska i Tomasz Majewski

Opr. BMG

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości