Aktualności

Wiatr, woda i powiew luksusu w gdyńskiej Marinie

Łodzie zacumowane w Marinie Gdynia podczas Targów Wiatr i Woda w 2013 r.
Łodzie zacumowane w Marinie Gdynia podczas Targów Wiatr i Woda w 2013 r. Fot. źródło: wiatriwoda.pl

Kolejne żeglarskie emocje przed nami. Tym razem wyobraźnię rozbudzać będą piękne, luksusowe jachty, najszybsze motorówki i skutery oraz sprzęt, o którym marzy zapewne niejeden amator żeglarstwa. Od 28 do 31 lipca 2016 r. w gdyńskiej marinie trwać będzie 11. edycja Targów Sportów Wodnych Wiatr i Woda – na wodzie. Uroczyste otwarcie w czwartek o godz. 13.00.

Targi Wiatr i Woda to największa impreza wystawiennicza branży sportów wodnych i rekreacji w kraju. Od 10 lat jej partnerem strategicznym jest Gdynia. Doroczne spotkania są najlepszą w Polsce okazją do poznania najnowszych nowinek i trendów, a także walorów jachtów, łodzi i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku – na wodzie.

Co będzie można zobaczyć?
W tym roku w przystani jachtowej Marina Gdynia zacumuje blisko 120 jachtów i łodzi z polskich i zagranicznych stoczni. Odwiedzający będą mieli szansę poznania wielu premierowych, debiutujących na rynku jednostek. Na nadbrzeżu z kolei wystawiane będą akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, a także odzież sportową. Obecni będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe. Łącznie na targach swoją ofertę zaprezentuje 138 firm.

Gdynia Yacht Design 2016
Podczas tegorocznych targów Wiatr i Woda już po raz siódmy przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni Gdynia Yacht Design. Konkurs wyłoni najładniejszy jacht żaglowy i motorowy prezentowany na targach. W jury konkursu w tym roku zasiądą: Hanna Bakuła – malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek, Tadeusz Jelec – design manager marki Jaguar, Bartosz Piotrowski – doktor sztuki, projektant, główny designer PESA, zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, Leszek Gonciarz – autor licznych doskonałych konstrukcji żaglowych w Polsce oraz Stanisław Iwiński – szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle".
Na Targach zostaną także wręczone nominacje w konkursie Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2017, organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle".

Spotkania, pokazy i muzyka
Targi Wiatr i Woda w Gdyni to także ciekawe spotkania i rozmowy. Gościem honorowym imprezy będzie prezydent Bronisław Komorowski. 28 lipca opowie on o własnych doświadczeniach na wodzie i pasji żeglarskiej. Aleksander Doba podzieli się swoimi opowieściami o zrealizowanych wyprawach, w tym dwukrotnym pokonaniu kajakiem Oceanu Atlantyckiego, oraz planach na przyszłość (28 i 29 lipca). W targową sobotę gościem targów będzie kapitan Krzysztof Baranowski, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca „Szkoły pod Żaglami". W niedzielę z kolei zaplanowano spotkanie z uczestnikami regat samotników przez Atlantyk.

Każdego z czterech dni targów można będzie obserwować pokazy ratownictwa na wodzie przygotowane przez Pomorską Federację WOPR wraz z grupą psów ratowniczych. Dodatkowo w niedzielę na wodzie w Marinie będzie można zobaczyć regaty jachtów sterowanych radiem.

Pobyt na targach będzie umilała muzyka grana na żywo. W czwartek i niedzielę dla gości zagrają wirtuozi i jazzowe indywidualności: Cezary Paciorek (akordeon) i Piotr Lemańczyk (kontrabas). Z kolei w piątek i sobotę o atmosferę zadba jeden z najbardziej uśmiechniętych i spontanicznych DJ'ów na Pomorzu – Groove Dee.

Godziny otwarcia Targów Sportów Wodnych Wiatr i Woda – na wodzie:

  • czwartek 28 lipca – 11.00-18.00
  • piątek 29 lipca – 11.00-18.00
  • sobota 30 lipca – 11.00-18.00
  • niedziela 31 lipca – 11.00-16.00

Więcej informacji na stronie Targów Wiatr i Woda 2016

view szablon artykułu