Aktualności

Jak smakują walentynki? Przyjdź do gdańskiego Garnizonu Kultury i spróbuj

Sushi
Fot. ©Depositphotos/ Valentyn_Volkov

Azjatyckie nudle, pad thai, sushi, tradycyjny ramen czy też zupa pho to tylko niektóre z dań, których można będzie spróbować podczas pierwszej w tym roku edycji Smakuj Trójmiasto Love & Asian Edition. Wydarzenie odbędzie się w Starym Maneżu, w gdańskim Garnizonie Kultury, w niedzielę, 19 lutego 2017 r.

 


Oprócz gotowych do dań, podczas wydarzenia, będzie można kupić także oryginalne produkty takie jak: herbaty, sosy i przyprawy, a także ceramikę i inne dodatki do stylizacji domu.

Można będzie skosztować smakołyków z kuchni: azjatyckiej: japońskiej, chińskiej, koreańskiej, tajskiej i wietnamskiej.

Z miłości do słodkości organizatorzy zaprosili najlepszych cukierników, którzy przygotują smaczne desery. Mango sticky rice, puddingi z tapioki, ultra słodka baklava, azjatyckie lody z matchą i kolendrą to tylko niektóre deserowe propozycje wystawców.

Smakuj Trójmiasto Love & Asian Edition to propozycja na weekend dla zakochanych, którzy chcą przedłużyć walentynkowy nastrój. Bogata oferta zawiera dania pełne afrodyzjaków. Bedzie duża ilość świeżych owoców morza, czekolady, wina.

Na scenie moc atrakcji w postaci pokazów na żywo, wywiadów i innych atrakcji.

Festiwal skierowany jest do wszystkich, którzy pragną nowych doznań kulinarnych. Wystawcy serwują menu w małych degustacyjnych porcjach oraz normalnych, na miejscu i na wynos. Wysoki poziom serwowanych potraw gwarantują trójmiejskie restauracje, producenci i dostawcy oraz twórcy designu.

 

Smakuj Trójmiasto Love & Asian Edition

  • 19 lutego 2017 r., niedziela, godz. 11.00-19.00
  • Stary Maneż w Garnizonie  Kultury
  • ul. Słowackiego 23
  • Gdańsk
  • wstęp – 10 zł
  • dzieci do 17 r. ż. – bezpłatnie

ZobaczFacebook

 

Walentynkowe smaki Trójmiasta _baner

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Smaki regionu

Żywność z Pomorza bryluje wśród polskich produktów lokalnych. Pomorskie na targach żywności [GALERIA]

Wyróżnienia m.in. dla serów, dań rybnych, pieczywa oraz pierogów świadczą o ogromnym potencjale pomorskiej kuchni tradycyjnej. Marszałek docenił lokalnych wytwórców.

Dziedzictwo Kulinarne - Pomorskie

Logo „Dziedzictwo Kulinarne – Pomorskie" potwierdza, że żywność nim oznaczona ma najwyższą jakość i została przygotowana z surowców pozyskanych na Pomorzu, na podstawie tradycyjnych regionalnych receptur i metod

Unijna ochrona żywności regionalnej

Pierwszym w województwie pomorskim produktem rolnym chronionym przez Unię Europejską jest truskawka kaszubska – kaszëbskô malëna