Aktualności

W dwie godziny z Pomorza do Charkowa. Już od października rusza nowe połącznie lotnicze z gdańskiego lotniska

Samolot Wizz Air na gdanskim lotnisku
Samolot Wizz Air na gdanskim lotnisku. Fot. Aleksander Olszak

Wizz Air ogłosił nowe kierunki lotów z polskich lotnisk. Wśród nowości są połączenia na wschodnią Ukrainę. Z Pomorza samolot poleci do Charkowa.

 

Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Pierwszy lot 28 października 2018 r.

 

Do Charkowa w dwie godziny

Obecnie podróż z Pomorza na wschodnią Ukrainę jest czasochłonna i wymaga przynajmniej jednej przesiadki. Od października będzie jednak dużo łatwiejsza. Linie lotnicze Wizz Air poinformowały o uruchomieniu bezpośrednich lotów pomiędzy Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku a Charkowem. Samoloty będą latać dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Wylot z Gdańska zaplanowano o godzinie 18.05. Podróż potrwa około 2 godzin. Lot powrotny wystartuje z Charkowa o 21.50. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

 

Kolejne połączenie na Ukrainę

Międzynarodowy Port Lotniczy Charków to czwarte ukraińskie lotnisko, na które będzie można polecieć z Gdańska. Różowe samoloty Wizz Air obsługują połącznia ze Lwowem oraz lotniskiem Kijów-Żulany. Z kolei samoloty linii Ryanair od jesieni będą latać na drugie kijowskie lotnisko – Boryspol.   

 

O Charkowie

Jest drugim co do wielkości miastem na Ukrainie. To ważny ośrodek przemysłowy oraz naukowy oraz komunikacyjny węzeł wschodniej części kraju. Z ważniejszych zabytków można wymienić ciekawy architektonicznie budynek dworca kolejowego oraz modernistyczny budynek uniwersytetu. W północno-wschodniej części miasta przy Szosie Biłgorodskiej, w dzielnicy Piatychatki, znajduje się cmentarz ofiar totalitaryzmu, gdzie pochowani są polscy oficerowie rozstrzelani przez NWKD wiosną 1940 roku.  

view szablon artykułu