Aktualności

W Copernicusie nauczą pierwszej pomocy

$image_alt
Fot. Copernicus

Kiedy zagrożone jest życie, najważniejsza jest szybka reakcja – wezwanie pogotowia, udzielenie pierwszej pomocy. Tylko że to, co często potrafimy tylko w teorii, w sytuacji stresowej może okazać się znacznie trudniejsze. Dlatego, od 1 września, każdy chętny będzie mógł skorzystać z wiedzy i doświadczenia ratowników medycznych, którzy na terenie Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku będą prowadzić Szkołę Pierwszej Pomocy „LifeAid".

Oczywiście, najlepszym życzeniem byłoby, aby nikt z nas nie musiał w praktyce udzielać pierwszej pomocy. Ale niestety wypadki zdarzają się codziennie i tylko dzięki przytomności świadków zdarzenia, ich zaangażowaniu, a jednocześnie dzięki wiedzy i umiejętnościom, można uratować czyjeś życie i zdrowie.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby szkolić się w tym zakresie, od początku września mogą zapisywać się na spotkania w Szkole Pierwszej Pomocy „Life Aid". Zajęcia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej poprowadzą Łukasz Wrycz-Rekowski oraz Bartosz Krasiński.

Kontakt: 58 76 40 100 / 723 046 999 / bkrasinski@wss.gda.pl

Informacja

ML

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka