Aktualności

Rzemiosło w czasach produkcji masowej, czyli Coffitivity #16

Coffitivity #16.
Fot. Depositphotos monkey business

Czy w dobie produkcji masowej jest miejsce na rozwój rzemiosła? Jak wyróżnić się i zdobyć klienta na konkurencyjnym rynku e-commerce? Przyjdź i dowiedz się podczas Coffitivity #16, czyli networkingu dla kreatywnych i przedsiębiorczych, który odbędzie się 19 października w przytulnych wnętrzach Capuccino Cafe w Sopocie.

Droga do własnego biznesu, a tym bardziej przedsiębiorczego sukcesu, jest różna i nierzadko wyboista. Czasem warto sprawdzić się w przeróżnych, pozornie wykluczających się zajęciach, by odkryć swój prawdziwy talent czy pasję i zrozumieć, co daje najwięcej satysfakcji. Nowy biznes można zacząć od zera, wykorzystując wcześniej zdobyte doświadczenie, a reszty mozolnie się ucząc.  Czy zatem w czasach gdy kunszt i rękodzieło zastąpiły masówki, jest miejsce na rozwój rzemiosła? Co to jest customizacja i personalizacja i czy właśnie te trendy mają przyszłość? Jak uwieść i zaangażować klienta? I w jaki sposób wyróżnić się na tle gigantycznej konkurencji na rynku e-commerce?

Podczas październikowego Coffitivity gość specjalny – Marcelina Rozmus-Prinz, twórczyni znanej i lubianej marki Mana Mana – opowie o wzlotach i upadkach „małego" biznesu, budowie rozpoznawalnej marki i zainteresowaniu polskim rzemiosłem zagranicą. Zdradzi, jak powstawała Manownia, czyli pracowania i miejsce spotkań twórcy (przedsiębiorcy) z odbiorcą (klientem). I podpowie jak, prowadząc własną firmę, oddzielić życie zawodowe od prywatnego, by zachować zdrowy rozsądek i energię potrzebną do rozwoju biznesu. 

Program spotkania:

  • 18.00 Coffitivity #16 intro
  • 18.15 Marcelina Rozmus-Prinz o talencie, super marce i sukcesie handmade 
  • od 19.00 Networking 

Gość specjalny:

Marcelina Rozmus-Prinz – absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Uniwersytetu Gdańskiego. Twórczyni rozpoznawalnej w całej Polsce marki Mana Mana. Wielobranżowe doświadczenie zawodowe w zakresie finansów, marketingu i obsługi klienta zdobywała m.in. w SuperHost, magazynie Dolce Vita i TVP3 Olsztyn. Przygodę z własnym biznesem rozpoczęła w 2011 roku w małym pokoju rodzinnego domu, by w 2016, zatrudniając kilkanaście kobiet, zarządzać potężną pracownią twórczą. Obecnie współpracuje też ze znanymi firmami, przygotowując limitowane serie personalizowanych gadżetów m.in. dla Moderna Investment, Nestea oraz Samsung Polska i powoli zaczyna podbijać zagraniczne rynki. Ponadto włada językiem węgierskim, a w wolnym czasie pełni funkcję altu w zespole chóralnym Singers NOVI.

Warto pamiętać o zabraniu wizytówek – wśród uczestników spotkania rozlosowana zostanie niespodzianka.

  • Czas: 19 października 2016 r. (środa), godz. 18.00
  • Miejsce: Capuccino Cafe, ul. Zamkowa Góra 25, Sopot
  • Wstęp wolny, aby wziąć udział w Coffitivity #16 należy zarejestrować się na stronie organizatora.  

Do wydarzenia można również dołączyć na Facebooku. 

O Coffitivity:

Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość" przy współpracy z Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania ciekawych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity, to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie.

Stowarzyszenie „Wolna  Przedsiębiorczość" (SWP) istnieje od 1995 roku. Aktywnie wspomaga rozwój przedsiębiorczości, realizując projekty wspierające starterów, osoby rozpoczynające działalność gospodarczą, mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Specjalizuje się w usługach informacyjnych, doradczych i szkoleniowych. SWP podpowiada m.in., jak założyć firmę i co zrobić, aby prężnie się rozwijała; skąd i jak pozyskać pieniądze na start i rozkwit firmy; doradza w zakresie księgowości, prawa, finansów i marketingu. Usługi Stowarzyszenia są finansowane przez UE, dzięki czemu są dostępne dla każdego. SWP zaprasza do swoich biur w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Lęborku i Kartuzach.

 

 

view szablon artykułu