Aktualności

Volvo Gdynia Sailing Days

$image_alt
Fot.©Depositphotos/Oleksiy Mark

Ponad tysiąc żeglarzy z całego świata zmierzy się nie tylko ze sobą, lecz także z trudnymi wodami Zatoki Gdańskiej. Na gdyńskim horyzoncie będzie można podziwiać jednostki reprezentujące kilkanaście różnych klas żeglarskich. Wśród atrakcji znajdą się m.in. bezpłatne zajęcia sportowe oraz liczne konkursy, w których będzie można wygrać ciekawe nagrody żeglarskie. Zawody odbędą się w dniach 9-26 lipca.

Polska, Europa, świat – Volvo Gdynia Sailing Days to przedsięwzięcie skupiające najważniejsze regaty żeglarskie. W tym roku na szczególną uwagę zasługują mistrzostwa świata juniorów w klasie RS:X. Windsurfing w wydaniu regatowym dostarczy miłośnikom deski wielu niezapomnianych emocji.

Równie interesująco zapowiadają się mistrzostwa Europy w klasie Laser 4.7 – kategorii przygotowawczej do olimpijskiej Laser Standard. Miłośników ślizgania na fali z pewnością zainteresuje też Puchar Europy w klasach 29er i Open Bic, w którym wystartuje wielu zawodników, których można nazwać nadzieją światowego żeglarstwa.

W ramach Volvo Gdynia Sailing Days odbędą się także mistrzostwa Polski 49er – najszybszej, niezwykle efektownej klasy olimpijskiej – oraz regaty o puchar Polski Skippi, Delphia 2.4 oraz dynamicznych jednoosobowych katamaranów A-Class.

Kalendarz regat Volvo Gdynia Sailing Days 2015:

 • 9-12 lipca 2015 r. – Puchar Europy w kl. 29er i OpenBic
 • 10-12 lipca 2015 r. –  Puchar Trenerów w kl. Optimist
 • 11-18 lipca 2015 r. – Mistrzostwa Świata Juniorów kl. RS:X 1
 • 7-24 lipca 2015 r. – Mistrzostwa Europy kl. Laser 4.7
 • 24-26 lipca 2015 r. – Mistrzostwa Polski kl. 49er i 49erFX, Mistrzostwa Polski kl. olimp. w Sprincie
 • 25-26 lipca 2015 r. – Puchar Polski kl. Skippi 650, Delphia 24 OD, Katamarany

Volvo Gdynia Sailing Days to nie tylko sportowe zmagania na wodzie. Na czas trwania imprezy gdyńska marina zamienia się w regatowe miasteczko, w którym nie sposób się nudzić. Tradycyjnie w obrębie miasteczka pojawią się food-trucki oraz mobilne kawiarnie – burgery, panini, koktajle i pyszna kawa gwarantowane.

Najmłodsi miłośnicy żeglarstwa będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych w strefie malucha. Dzieci będą mogły uczestniczyć w porannych rozgrzewkach, budować zamki z piasku, tworzyć własne żaglówki – wszystko pod okiem opiekunów strefy.

W każdy weekend dla najmłodszych przygotowane będą zajęcia tematyczne.

Harmonogram zajęć dla dzieci w weekendy:

 • 11 lipca 2015 r. – ahoj, przygodo, czyli spotkanie z prawdziwymi wilkami morskimi. Wszyscy śmiałkowie proszeni na pokład.
 • 12 lipca 2015 r. – wodny świat, czyli zabawa wodą, na wodzie i w wodzie. Rybki małe i duże mile widziane w naszych sieciach.
 • 18 lipca 2015 r. – bezpieczne i czyste morze, czyli jak, po co i dlaczego zachowywać się w wodzie i na piasku.
 • 19 lipca 2015 r. – plaża na sportowo, czyli coś tylko dla małych orłów. Biegamy, skaczemy, a nawet się czołgamy.
 • 25 lipca 2015 r. –  piraci znad Bałtyku, czyli atak małych korsarzy na gdyńską plażę, poszukiwanie skarbu i odnawianie pirackiej łajby.
 • 26 lipca 2015 r. – Volvo Gdynia Sailing Days cumuje do portu, czyli pożegnanie z morską przygodą. List w butelce i pamiątkowa widokówka znad morza.

W sobotę, 11 lipca,odbędą się Międzynarodowe Zawody Slacklinowe Red Bull Slackship. Najlepsi na świecie slacklinerzy m.in.: z Niemiec, USA i Brazylii, zaprezentują swoje umiejętności na największym polskim żaglowcu – Darze Młodzieży. Aby zdobyć pierwsze mistrzostwo Red Bull Slackship staną do akrobatycznej rywalizacji na 23-metrowej linie zawieszonej, między rejami statku, 25 metrów nad ziemią.Wstęp wolny dla publiczności.

Także fani piłki nożnej nie będą mogli narzekać na nudę. W dniach 17-19 lipca na specjalnie rozstawionym boisku odbędą się mistrzostwa Polski w plażowej piłce nożnej. Spotkają się znani sportowcy – w tym byli reprezentanci Polski.

Podczas Volvo Gdynia Sailing Days – 25 lipca – odbędzie się również trening siatkarski prowadzony przez Marcina Możdżonka – wieloletniego kapitana reprezentacji Polski. Wydarzenie dedykowane będzie zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym miłośnikom siatkówki.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Volvo Gdynia Sailing Days                Volvo Gdynia_plakat

 • 9-26 lipca 2015 r.
 • regaty na wodach Zatoki Gdańskiej
 • miasteczko regatowe – gdyńska marina

Więcej informacji na stronie Gdynia Sailing Days.

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości