Aktualności

Viva Oliva!

$image_alt
Fot. mat. prasowe UM Gdańsk

W Gdańsku, 20 czerwca 2015 r. odbędzie się cykliczna impreza, która integruje mieszkańców i miłośników jednej z najstarszych i najpiękniejszych dzielnic miasta. Viva Oliva odbędzie się po raz czwarty. Piknik kulturalny połączony z prezentacją kilkudziesięciu instytucji, placówek oświatowych, artystów, rzemieślników, firm i przedsiębiorstw cieszy się rosnącą popularnością. Wielowątkowa impreza odbywa się w sercu OIiwy, co sprawia, że w tym wyjątkowym dniu, w wielu miejscach, jest widoczna radosna atmosfera świętowania.

Każdy, kto 20 czerwca 2015 r. znajdzie się w Gdańsku-Oliwie, może skorzystać z wielu atrakcji pryzgotowanzch przez Fundację Wspólnota Gdańska. Od godz. 12.00 do 22.00 na placu Inwalidów Wojennych będą występować reprezentacje oliwskich szkół i przedszkoli, a po południu zabrzmią dźwięki różnych gatunków muzycznych. Koncerty w najlepszym, profesjonalnym wykonaniu rozpoczną się o godz. 16.30. Wystąpią: Riverboat Ramblers Swing Orchestra, Elec-tri-city oraz Hot Lips.

  Viva Oliva
  Fot. mat. prasowe UM Gdańsk

Kolorowy korowód ulicami Oliwy ruszy o godz. 15. Barwne grupy szkolne, firmowe i kościelne przejdą w towarzystwie bębniarzy i szczudlarzy ulicami Opata J. Rybińskiego, Kaprów i Wita Stwosza.

Przez cały dzień w 45 namiotach będą działać stoiska partnerów imprezy, którzy zaproszą chętnych do udziału w licznych warsztatach, pokazach, badaniach i bezpłatnych konsultacjach (medycznych, dietetycznych, weterynaryjnych). 

W Parku Oliwskim przez cały dzień kilkudziesięciu artystów będzie tworzyć obrazy dedykowane Oliwie. Dzień zakończy się efektownym tańcem z ogniem.

Wydarzenia:

  • piknik kulturalny na placu Inwalidów Wojennych,
  • prezentacja kilkudziesięciu placówek i instytucji (szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, biblioteki, artyści, rzemieślnicy, muzea, gastronomia, firmy i przedsiębiorstwa),
  • plener malarski wzdłuż ul. Opata J. Rybińskiego,
  • konkursy z nagrodami,
  • warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych,
  • kolorowy korowód ulicami Oliwy,
  • koncerty na profesjonalnej scenie.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Viva Oliva
20 czerwca 2015 r., sobota, godz. 12.00-20.00
Gdańsk-Oliwa

Wstęp – wolny

Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

Więcej: Viva Oliva

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności