Aktualności

VIII Pomorski Kongres Obywatelski

$image_alt
Fot. mat. prasowe Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego na FB

Na Politechnice Gdańskiej, 18 kwietnia 2015 r. odbędzie się kolejne wielkie spotkanie wszystkich Pomorzan. VIII Pomorski Kongres Obywatelski będzie przebiegał pod hasłem „Jakość życia Pomorzan". W tym roku udział w rozmowach wezmą m.in. dr Janusz Lewandowski – przewodniczący Rady Gospodarczej i Andrzej Halicki – minister administracji i cyfryzacji. Wstęp – wolny.

Uczestnicy będą rozmawiać o tym, czym jest jakość życia, co na nią wpływa oraz w jaki sposób można o nią zadbać? Zajmą się najistotniejszymi sferami życia Pomorzan, m.in. zdrowiem, pracą, edukacją i przestrzenią miejską. Zastanowią się, w jakich z nich osiągnęliśmy już dużo, a jakie stanowią jeszcze wyzwanie na przyszłość, co może zrobić każdy z nas, a co możemy zrobić wspólnie, by podwyższać jakość naszego życia?

Na Kongresie zajmiemy się tym, co najistotniejsze z perspektywy jakości życia na Pomorzu. Począwszy od teraźniejszości i przyszłości pomorskiej gospodarki (w kontekście szans, jakie dają tzw. inteligentne specjalizacje oraz cyfryzacja); sensu i kształtu edukacji; jakości otaczającej nas przestrzeni (zarówno tej kulturowej, jak i naturalnej); aż do możliwości dbania o własne zdrowie.

Dyskusje toczyć się będą o tym, kto jest odpowiedzialny za jakość naszego życia? Jaki wpływ na nią mają działania władz publicznych, nasze zachowania jako społeczeństwa i jako pojedynczych osób.

Obrady odbędą się w 5 sesjach tematycznych:

  • Edukacja dla lepszej jakości życia – nauczyciele jako liderzy zmian
  • Inteligentne specjalizacje szansą biznesową Pomorza
  • Jaka przestrzeń dla dobrego życia na Pomorzu?
  • Nasze zdrowie – jak o nie zadbać?
  • Cyfrowe Pomorze – jak może zmienić nasze życie? 

Dodatkowo, po sukcesie projekcji filmu na IX Kongresie Obywatelskim, odbędzie się pokaz filmu „Ludzki wymiar" (reż. Andreas Dalsgaard, Chiny, Dania, Nowa Zelandia, USA, Bangladesz, 2013), połączony z dyskusją, zorganizowany we współpracy z Akademią Dokumentalną.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

VIII Pomorski Kongres Obywatelski. Jakość życia Pomorzan
18 kwietnia 2015 r., sobota, godz. 10.00-16.00
Politechnika Gdańska
ul. Gabriela Narutowicza 11/12
Gdańsk

Wstęp – wolny, wymagana jest rejestracja

Zobacz:

Opr. BMG

view szablon artykułu