Aktualności

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na drodze wojewódzkiej 222. W Straszynie i Borkowie powstają ronda, a w Rekcinie jest ruch wahadłowy

Droga wojewódzka 222
Droga wojewódzka 222. Fot. Piotr Skraburski

W związku z kradzieżą świateł drogowych w Rekcinie ruchem sterują drogowcy. Samochody jadą tylko jednym pasem.

 

Utrudnienia w Rekcinie mogą potrwać kilka dni. Dłużej będzie trwała budowa rond.

 

Utrudnienia i objazdy

W nocy z 22 na 23 marca 2018 r. nieznani sprawcy ukradli sygnalizacje świetlną na remontowanym odcinku drogi wojewódzkiej 222 w Rekcinie. W związku z tym wykonawca robót, firma Skanska wprowadziła ręczne sterowanie ruchem. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego drogowcy tak sterują ruchem, aby czas oczekiwania na przejazd jednokierunkowym odcinkiem szosy był jak najkrótszy. Zostały też wyznaczone trasy objazdowe, na które kierują policjanci z drogówki.

 

Rozbudowa drogi 222

Przebudowa obejmuje odcinek o długości ponad 27 km na drodze wojewódzkiej 222 między Gdańskiem a Starogardem Gdańskim i będzie kosztowała prawie 85 mln zł. Większość tej kwoty zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Będą poszerzone jezdnie, nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, przebudowane skrzyżowania, ronda, mosty na rzekach, dostosowanie nawierzchni do przejazdu samochodami ciężarowymi oraz nowe oświetlenie na trasie w obszarze zabudowanym. Na przebudowie zyskają mieszkańcy, którzy do stolicy województwa dojadą w krótszym czasie i w bardziej komfortowych warunkach. Poprawi się bezpieczeństwo jazdy, z którego skorzystają także turyści wypoczywający na Kociewiu i w Borach Tucholskich.

 

 

view szablon artykułu