Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/c1e04c88-3fbf-4918-b3bf-267249ef38e6.jpg Uśmiech leczy! Wolontariuszom fundacji „Dr Clown” pomagają teraz hokeiści

Uśmiech leczy! Wolontariuszom fundacji „Dr Clown” pomagają teraz hokeiści

Wolontariusze fundacji „Dr Clown" dają zawsze dużo radości małym pacjentom w szpitalu. Fot. materiały prasowe fundacji „Dr Clown"

Terapia śmiechem nie raz pozwoliła dzieciakom przebywającym w szpitalach zapomnieć choć na chwilę o bólu i lęku. 7 marca 2017 r. „doktorzy clowni" odwiedzili małych pacjentów Pododdziału Zachowawczego Leczenia Zeza i Niedowidzenia Dzieci Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. Towarzyszyć im będą hokeiści MH Automatyka Gdańsk. Wspólnie z wolontariuszami fundacji sportowcy wyczarują dla chorych dzieci świat magii, uśmiechu i wiary w zwycięstwo – z chorobą.

 

W niezwykły program „Terapia śmiechem i zabawą”, realizowany przez fundację „Dr Clown” w Trójmieście, włączyli się hokeiści MH Automatyka Gdańsk. Towarzysząc wolontariuszom fundacji, od blisko pół roku odwiedzają chore dzieci w szpitalach co najmniej dwa razy w miesiącu.

Jest wtedy dużo animacji, żonglerki, iluzji i interaktywnych gier wciągają małych pacjentów w świat magii, tak, aby mogli choć na chwilę zapomnieć o bólu i chorobie.

 

Kolorowo i radośnie

– Naszym celem jest odwrócenie uwagi dzieci od szpitalnej rzeczywistości i ofiarowania im poczucia, że są ważne, dlatego zapraszamy do współpracy specjalnych gości – mówi Natalia Budzyńska, zastępczyni pełnomocniczki fundacji „Dr Clown” w Gdańsku, która koordynuje akcję. – Wspólnie z hokeistami MH Automatyka Gdańsk odwiedziliśmy do tej pory małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku, Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni  i Szpitala im. św. Wojciecha w Gdańsku.

Zawodnicy bawią się z dziećmi, robią zwierzątka z balonów, uczą podstaw hokeja. I, co najważniejsze, ofiarowują malcom wiarę w przezwyciężenie trudności.

– Sport uosabia tak potrzebne tym dzieciom wartości – hart ducha, fair play, pokonywanie własnych barier czy nie poddawanie się, także w chorobie –  opowiada Natalia Budzyńska. – W ten sposób promujemy również aktywność fizyczną, tak ważną dla zdrowia. Wiele z hospitalizowanych obecnie dzieci po opuszczeniu szpitala może uprawiać sport. Kto wie, być może dzięki takim spotkaniom ktoś trafi na trening?…

Hokeiści MH Automatyka Gdańsk wraz z wolontariuszami fundacji „Dr Clown" i małymi pacjentami. Fot. matriały prasowe fundacji „Dr Clown"

Hokeiści MH Automatyka Gdańsk wraz z wolontariuszami fundacji „Dr Clown” i małymi pacjentami. Fot. materiały prasowe fundacji „Dr Clown”

 

Wielcy sportowcy małym pacjentom

Z trójmiejskimi sportowcami fundacja „Dr Clown” współpracuje już od kilku lat. „Doktorów clownów” w „Terapii śmiechem” wspierali do tej pory: piłkarze ręczni z klubu Wybrzeże Gdańsk, siatkarki Atom Trefl Sopot, siatkarze Lotos Trefl Gdańsk, koszykarze Trefl Sopot, piłkarze Lechia Gdańsk oraz kick-boxerka Iwona Guzowska, ultramaratończyk pustynny Marek Wikiera, wioślarz Adam Korol i piłkarz ręczny Artur Siódmiak. Współorganizowali zbiórki charytatywne, towarzyszyli wolontariuszom w wizytach u podopiecznych lub zapraszali podopiecznych Fundacji na widownię podczas sportowych zmagań.

Więcej informacji o fundacji „Dr Clown”:
strona fundacji „Dr Clown”
www.facebook.com/DrClownGdansk
www.facebook.com/fundacja.dr.clown

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem i zabawą” w polskich szpitalach oraz placówkach specjalnych od 18 lat. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją podopiecznych. Efektem tych wizyt jest minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby i hospitalizacji, wzmacnianie motywacji do zdrowienia i wspieranie medycyny konwencjonalnej. „Doktorzy clowni” odwiedzają rocznie w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce prawie 60 tys. potrzebujących.

Wolontariusze gdańskiego oddziału fundacji „Dr Clown” w 2016 r. odwiedzili 2600 podopiecznych w szpitalach i placówkach w Gdańsku, Tczewie, Starogardzie Gdańskim i Gdyni, zrealizowali też imprezy dla ponad 3 tys. osób.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.