Aktualności

Tydzień Dobrych Uczynków

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Zrobić dobry uczynek wcale nie jest tak trudno. Od 23 do 29 marca 2015 r. trwa w całej Polsce Tydzień Dobrych Uczynków. Jego celem jest promocja bezinteresownych, altruistycznych działań podejmowanych na rzecz środowiska lokalnego. Każdy dobry uczynek zostanie zarejestrowany na Mapie Produkcji Dobra. A więc do dzieła! Pokażmy, że Pomorskie ma wielkie serce!

Tydzień Dobrych Uczynków to akcja, która ma zachęcać wszystkich – dużych i małych do produkcji dobra w swoim środowisku lokalnym i bezinteresownych działań na rzecz innych. Ma być inspiracją do zrobienia czegoś dobrego i pożytecznego. Wydarzeniu będzie towarzyszyć kampania w lokalnych mediach, w Internecie oraz plakaty, które będą zachęcać dzieci, młodzież i dorosłych  do zrobienia w tym tygodniu dobrego uczynku.

Organizatorem akcji „Tydzień Dobrych Uczynków" jest Fundacja Fabryka Aktywności Młodych.

Dobry uczynek powinien być dobrowolny, bezinteresowny i uczyniony dla drugiej osoby. Wszystkie dobre uczynki, duże i małe, z których krótkie relacje do 7 kwietnia zostaną przesłane na adres mailowy radosnywolontariat@gmail.com, będą rejestrowane na Mapie Produkcji Dobra. Każdy dobry uczynek sprawi, że miejscowość, w której został uczyniony, otrzyma na mapie serduszko. Serduszko będzie tym większe, im więcej relacji z dobrych uczynków napłynie z danego miejsca. Mapa, którą organizatorzy przygotują na wielkim banerze (3m x 3m), będzie pokazywać, w którym miejscu Polski produkuje się najwięcej dobra. Wraz z Miasteczkiem Aktywności Młodych mapa odwiedzi całą Polskę, by pokazać tych najaktywniejszych.

Każde miasto i każda wieś ma takie same szanse i nawet najmniejsza miejscowość może stać się Metropolią w Produkcji Dobra. Czy miejscowości naszego województwa będą przodować w Produkcji Dobra i ich serducho urośnie na mapie przesłaniając inne, zależy tylko i wyłącznie od nas!

Regulamin akcji „Tydzień Dobrych Uczynków" można znaleźć a stronie www.polskafabrykadobra.fam.org.pl

Koordynatorem akcji, udzielającym wszelkich informacji w sprawach jej dotyczących, jest Jarosław Marciniak (tel. 507 092 810, e-mail: radosnywolontariat@gmail.com).

 

Tydzień Dobrych Uczynków - plakat

Oprac. AK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości