Aktualności

Tutaj mieszka Agnieszka Wilczyńska

$image_alt

W Gdańsku, 10 października 2014 r., w pierwszym dniu II Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w ramach cyklu „Wojciech Młynarski przedstawia", odbędzie się koncert „Tutaj mieszkam" promujący pierwszą solową płytę cenionej wokalistki jazzowej Agnieszki Wilczyńskiej. Autorem wszystkich tekstów piosenek na tej płycie jest Młynarski. Koncert będzie powtórzony w sobotę, 11 października w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.
„Wojciech Młynarski przedstawia" to koncert promujący nową płytę Agnieszki Wilczyńskiej „Tutaj mieszkam" z premierowymi piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Spotkanie poprowadzi Wojciech Młynarski. Gościem specjalnym będzie Andrzej Jagodziński.
 
Projekt „Tutaj mieszkam" to płyta sygnowana przez wokalistkę Agnieszkę Wilczyńską oraz autora wszystkich tekstów na tej płycie Wojciecha Młynarskiego. W realizacji projektu brali udział najbardziej znani muzycy i twórcy w naszym kraju. Cała płyta utrzymana jest w klimacie jazzowym, a teksty, jakie napisał Młynarski, powstały specjalnie dla Agnieszki Wilczyńskiej i nie były dotąd publikowane. Kompozycje oraz aranżacje utworów zostały powierzone do realizacji nie mniej utytułowanym kompozytorom: Andrzejowi Jagodzińskiemu, Włodzimierzowi Korczowi, Włodzimierzowi Nahornemu i Jerzemu „Dudusiowi" Matuszkiewiczowi. Każda z tych postaci to nie tylko historia polskiego jazzu, ale także historia polskiej muzyki rozrywkowej i filmowej. Płyta składa się z 11 utworów.
 
Agnieszka Wilczyńska to wulkan pozytywnej energii, profesjonalizmu i cudowny ciepły głos. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Przez ponad 9 lat była na tej uczelni wykładowcą i uczyła śpiewu. Obecnie jest pedagogiem na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w fundacji działającej przy tym zespole szkół. Na swoim koncie ma dwie złote płyty „Pogadaj ze mną" (muz. Włodzimierz Nahorny, sł. Wojciech Młynarski) oraz „Krzysztof Komeda" z serii „Wielcy kompozytorzy filmowi". Od września 2013 r. jej talent można  podziwiać również na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, gdzie występuje w spektaklu „Listy na wyczerpanym papierze", będącym  muzyczną opowieścią o burzliwym romansie Agnieszki Osieckiej z Jeremim Przyborą. Współpracuje i nagrywa m.in. z Andrzejem Jagodzińskim, Włodzimierzem Nahornym, Januszem Muniakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Skowronem, Janem Ptaszynem Wróblewskim. Brała udział w licznych festiwalach jazzowych, a także występowała na wielu prestiżowych scenach w Polsce i na świecie, m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, Chicago Symphony Center, National Concert Hall w Taipei na Tajwanie, Białoruskiej Filharmonii Narodowej, Moskiewskiej Filharmonii Narodowej, Lwowskiej Filharmonii Narodowej. Jest obdarzona nieprzeciętnym głosem, którego ostatnio można posłuchać w piosence „Twoje szczęście" (muz. Maciej Zieliński, sł. Janusz Onufrowicz) do serialu „Barwy szczęścia". Jej koncerty przebiegają w niepowtarzalnym klimacie – artystka uwodzi emocjami i sceniczną osobowością. Na scenie zawsze towarzyszy jej znakomity zespół muzyków, a każdy koncert to absolutna uczta muzyczna.
 
 • Autor tekstów: Wojciech Młynarski
 • Kompozytorzy: Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Jerzy „Duduś" Matuszkiewicz, Włodzimierz Korcz
 • Aranżerzy: Andrzej Jagodziński, Michał Tokaj
Wykonawcy:
 • Agnieszka Wilczyńska – śpiew
 • Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon
 • Michał Tokaj – fortepian
 • Łukasz Żyta – perkusja
 • Michał Barański – kontrabas 
 • Robert Majewski – trąbka 
 • Tomasz Grzegorski – saksofon tenorowy 
 • Dariusz Plichta – puzon 
 • Damian Kurasz – gitara
 • Kwartet smyczkowy The Time Quartet w składzie: Maksymilian Grzesiak – I skrzypce; Katarzyna Boniecka – II skrzypce; Agnieszka Dobrzyńska – altówka; Małgorzata Duź – wiolonczela


⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ 

 

Wojciech Młynarski przedstawia" – koncert Agnieszki Wilczyńskiej promujący jej najnowszą płytę „Tutaj mieszkam"

 • 10 października 2014 r., piątek
  Gdański Teatr Szekspirowski
  ul. Ogarna 101
  Gdańsk
 
 • 11 października 2014 r., sobota, godz. 19.00
  Sala Główna Filharmonii Kaszubskiej – Wejherowskiego Centrum Kultury
  ul. Jana III Sobieskiego 255
  Wejherowo
  Bilety:
 • normalny – 35 zł
 • ulgowy – 30 zł
 
Więcej:
 
Opr. BMG
view szablon artykułu