Aktualności

Turniej Archimemo w gdyńskim muzeum

$image_alt

Muzeum Miasta Gdyni we współpracy z fundacją Centrum Architektury stworzyło niezwykłą grę, której rola zasadza się na wspieraniu edukacji architektonicznej poprzez zabawę. Pierwszy turniej gry Archimemo odbędzie się w piątek, 5 grudnia 2014 r.

Archimemo to gra pamięciowa typu memory, przedstawiająca 32 perły międzywojennej architektury Gdyni, zawierająca ulotkę ze zdjęciami i opisami budynków (Dworzec Morski, Łuszczarnia Ryżu, Państwowy Instytut Meteorologiczny i in.). Gracze mają za zadanie jak najszybciej wyszukać wszystkie pary budynków, na oddzielnej ulotce mogą dowiedzieć się jaki jest to obiekt, gdzie się znajduje, kiedy został zbudowany i kto był jego architektem. Gra uzupełniona jest o anglojęzyczne tłumaczenie.

Uczestnicy turnieju zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe, w których w ciągu wyznaczonego czasu będą musieli wyłonić jak najszybciej największą liczbę par budynków architektonicznych. Turniej poprzedzony zostanie specjalnym oprowadzaniem po wystawie Narodziny Miasta oraz spotkaniem z członkiniami fundacji Centrum Architektury – Natalią Cichowską, Aleksandrą Stępnikowską i Agnieszką Razmus.

Dzieci będą mogły zagrać w kolorową, Bambakową grę typu memory która ćwiczy pamięć kolorów i kształtów, spostrzegawczość i skupienie. Samymi kolorowymi Bambakami będzie można bawić się jak figurkami.

 

Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1

Czas: piątek, 5 grudnia, godz. 17.30

Wstęp wolny

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości