Aktualności

Trwa remont Oddziału Pediatrii w szpitalu Copernicus w Gdańsku

$image_alt

W szpitalu COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o. o. w Gdańsku od sierpnia 2014 roku trwa przebudowa pomieszczeń przeznaczonych na potrzeby Oddziału Klinicznego Pediatrii i Oddziału Kliniczny Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. W środę marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk odwiedził obiekt, aby zobaczyć, na jakim etapie trwają obecne prace.

Klinika, o łącznej powierzchni 1390,6 m2, będzie wyposażona w 44 łóżka – 24 na Oddziale Gastroenterologii Hepatologii i Żywienia Dzieci oraz 20 na Oddziale Pediatrii. W ramach projektu przewidziany jest również zakup aparatury medycznej i sprzętu medycznego m.in. łóżek szpitalnych, lamp bezcieniowych, pomp infuzyjnych, ssaków próżniowych, kardiomonitorów, inhalatorów i innych.


Fot. Sławomir Lewandowski

 
Prace remontowe obiektu i nowe wyposażenie przyczynią się do poprawy jakości funkcjonowania oddziału, a przede wszystkim zwiększą możliwości profesjonalnej pomocy dla małych pacjentów. 

Całkowita wartość projektu to 6,05 mln zł, w tym roboty budowlane w kwocie 4,8 mln zł i zakup wyposażenia 1,18 mln zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Zdrowia w wysokości 3,025 mln zł. Obecnie na ukończeniu są prace wyburzeniowe, trwają prace instalacyjne i podłączeniowe pod media. Realizacja inwestycji ma zostać zakończona do końca 2015 roku. 

view szablon artykułu