Aktualności

TriCity Trail

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/Saddoggdesign

Górski bieg nad morzem? Dlaczego, nie? W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, na trasie z Gdańska do Wejherowa, 12 lipca 2015 r. odbędzie się pierwszy górski bieg ultra. Uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 80 km po pięknych ścieżkach trójmiejskich lasów.

W biegu może wziąć udział maksymalnie 300 zawodników. Limit czasu to 13 godzin. TriCity Trail 80 + jest biegiem kwalifikacyjnym Ultra-Trail du Mont Blanc 2016. Każdy, kto dotrze do mety zawodów, zdobędzie dwa punkty kwalifikacyjne. Biegiem towarzyszącym trasie długiej będzie TriCity Trail Półmaraton. Rozegrany zostanie na pętli w okolicy Wejherowa. Ten bieg będzie miał charakter raczej przełajowy niż górski, bowiem przewyższenia to  +280/-280. Limit czasu to 3 godziny 30 minut, a limit zawodników – 500 osób. W ramach imprezy odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży – City Trail Junior - na dystansach: 300, 600, 1500, 3000 metrów.

Trasy biegów

Bieg TriCity Trail 80 + to okazja, aby o własnych siłach przemierzyć trasę z Gdańska do Wejherowa po drodze odwiedzając Gdynię, Sopot i Rumię, przebiegając m.in. przez malownicze lasy oliwskie i sopockie. Zawodnicy biegu miną również rezerwaty przyrody – Źródliska w Dolinie Ewy, Kacze Łęgi oraz Cisowa. Ważna informacja dla osób nieznających okolic Trójmiasta – trzeba przygotować się na częste wzniesienia i zbiegi, które dorównują ścieżkom poprowadzonym po zboczach gór. Na pewno przyda się przygotowanie techniczne. Nie zabraknie także szybkich odcinków – szczególnie w środkowej części trasy. Meta biegu będzie zlokalizowana w parku miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie.

TriCity Trail Półmaraton to zawody dla osób, które chcą oderwać się od biegów ulicznych. Na trasie nie będzie znaczących przewyższeń, dlatego też bieg można śmiało polecić osobom, które w górskich zawodach nigdy nie brały udziału. Start biegu w okolicy parku miejskiego im. A. Majkowskiego w Wejherowie, meta – w samym parku.

Biegi dla dzieci i młodzieży (dystanse w zależności od wieku: 300, 600, 1500, 3000 metrów) odbędą się również na terenie parku.

Elektroniczne zapisy poprzez stronę tricitytrail.pl.

Opłaty startowe:

►na dystansie ultra:

  • do 30 czerwca 2015 r. –  90 zł
  • od 1 lipca 2015 r. – 150 zł

►na dystansie półmaratońskim:

  • do 30 czerwca 2015 r. – 40 zł 
  • od 1 lipca 2015 r. – 70 zł

Rejestracja do biegów dla dzieci i młodzieży będzie odbywać się w biurze zawodów 11-12 lipca, opłata – 1 zł.

Trails in Motion

Zawodnicy startujący w imprezie będą mogli wziąć udział w pokazie filmów o bieganiu ultra w ramach cyklu Trails in Motion, który odbędzie się 11 lipca. To coroczny pokaz, który odbywa się w ponad 30 krajach na całym świecie. W Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się po raz pierwszy. Filmy przekazują piękno i sens biegania w terenie. W tegorocznej edycji wyświetlonych zostanie 9 produkcji. Nie zabraknie niesamowitych widoków i co najważniejsze prawdziwych, inspirujących historii.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

TriCity Trail                      TriCity Trail_plakat

  • Trójmiejski Park Krajobrazowy
  • 12 lipca 2015 r., niedziela
  • Gdańsk – Wejherowo

Więcej informacji o biegu na stronie TriCity Trail.

 

 

 

 

 

 

 

 


 Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości