Aktualności

Trawa do Rzeczy – Gdyński Szlak Rekreacyjny

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/luckybusiness

Zabierzcie ze sobą kocyk, kometkę i piknikowy koszyk. Koniecznie wybierzcie się na kolejne wydarzenia z cyklu Trawa do Rzeczy, które w sobotę, 6 czerwca 2015 r. odbędzie się w parku Rady Europy w Gdyni.

Zgodnie z przekonaniem, że epoka tabliczek z zakazem „nie deptać trawników" dawno już minęła, szlak zachęca do tego, by korzystać z nich śmiało i – przede wszystkim – kreatywnie. W rezultacie stwarza możliwości do nawiązywania kontaktów międzyludzkich oraz rozwijania wartościowych społecznych relacji. Kolejna odsłona projektu Trawa Do Rzeczy odbędzie się w centrum Gdyni – w parku Rady Europy i na skwerze Sue Ryder.

Trawa do Rzeczy to inicjatywa Centrum Designu Gdynia mająca na celu wykreowanie szlaku rekreacyjnego wiodącego przez zielone skwery i parki Gdyni, w których design zajmuje swoje trwałe miejsce. Realizowane na szlaku obiekty zachęcają do odpoczynku i zabawy na trawie.


Program

  • 6 czerwca, w godz. 14.00-20.00, park Rady Europy

Będzie to okazja, aby dowiedzieć się, jak zaaranżować przestrzeń stołu i jak zapełnić go wyjątkowymi daniami z wykorzystaniem jadalnych kwiatów. Będzie można nauczyć się tworzyć dekoracje.

  • 11 lipca, w godz. 14.00-20.00, skwer Sue Ryder (podczas Gdynia Design Days)

Spotkanie drugie to kolejna okazja do aktywności i relaksu na trawie. Kiedy dzieci będą uczyły się jak budować zabawki z drewna, dorośli będą mogli odpocząć na leżakach, udać się na ciekawe warsztaty czy pograć w badmintona.

Tuż po warsztatach, wieczorny koncert pozwoli nam oddać się błogiemu, wakacyjnemu odpoczynkowi.


Więcej informacji: www.centrumdesignu.gdynia.pl

Trawa do Rzeczy - banner

 

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności