Aktualności

To była wyjątkowa atrakcja dla fanów ekologii i urody. Mogli zrobić własne kremy. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PPNT w Gdyni

Przygotuj własny krem w PPNT
mat. PPNT Gdynia

Wszystkie miejsca w laboratorium w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni były zajęte. Uczestnicy warsztatów 18 maja mieli niepowtarzalną okazję zrobić własny krem pod okiem specjalistów czy zaobserwować pod mikroskopem żywe kultury bakterii w jogurtach.

 

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni bierze udział w ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017.

 

Ekologiczne kremy i jogurt pod mikroskopem

Panie, które brały udział w warsztatach „Przygotuj własny krem" tworzyły kosmetyki pielęgnacyjne na bazie surowców naturalnych. Poznały też zasady przygotowania kremów ekologicznych. Za to uczestnicy warsztatów „Poznaj pracę mikrobiologów" obserwowali żywe kultury bakterii występujące m.in. w jogurtach.

 

Strefa pełna pomysłów

W ramach DOFE w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni zorganizowano bezpłatne konsultacje dla blogerów i młodych przedsiębiorców w Strefie Startup. Każdy, kto chciał popracować nad swoim pomysłem biznesowym, a nie dojrzał jeszcze do założenia firmy, mógł sprawdzić, jak pracuje się w coworkingu strefy Startup.

 

Gdyńska Niemapa

Jedną z atrakcji tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w PPNT Gdynia, było zwiedzanie z przewodnikiem wystawy gdyńskiej Niemapy w Galerii Centrum Designu. Niemapa Gdynia, to ilustrowany przewodnik po mieście, przeniesiony w trójwymiarowy świat wystawy dla rodzin i dzieci. Wystawa pozwala odkrywać zakamarki i zakątki miasta, słuchać dźwięków, dotykać i sprawdzać swoją wiedzę o mieście.

view szablon artykułu