Aktualności

To będzie skandynawska wiosna na gdańskim lotnisku. Nowe połączenia do Danii, Szwecji i Norwegii

Fot. mat. pras
Fot. mat. pras

Wiosną 2020 roku linie lotnicze Norwegian uruchomią cztery nowe połączenia z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Samoloty polecą do Kopenhagi, Sztokholmu, Goteborga i Trondhheim.

 

Start pierwszego połączenia 1 kwietnia 2020 r. Kolejne ruszą 2,3 i 16 kwietnia.

 

Cztery nowe trasy

Od kwietnia 2020 roku linie lotnicze Norwegian uruchomią osiem nowych tras z polskich lotnisk. Wśród nich będą cztery z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Samoloty połączą Pomorze z Kopenhagą (CPH), Sztokholmem (ARN), Goteborgiem (GOT) i Trondheim (TRD). – Polska jest rynkiem o rosnącym znaczeniu i silnie powiązanym ze swoimi skandynawskimi sąsiadami – powiedział Magnus Maursund, wiceprezes ds. handlowych Norwegian. Do Kopenhagi, Goteborga i Trondheim samoloty będą latać dwa razy w tygodniu, a do Sztokholmu cztery razy. Co ważne, w stolicy Szwecji będą lądować w porcie lotniczym Arlanda. Ułatwi to zarówno dojazd do miasta, jak i ewentualne przesiadki na inne połączenia.

 

Gdańsk bramą do Skandynawii

 Ze wszystkich polskich lotnisk to Gdańsk posiada największą sieć połączeń ze Skandynawią. – Bardzo się cieszymy, że wkład linii Norwegian ciągle rośnie. Trzymamy kciuki za naszego norweskiego partnera – zaznaczył Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Dodatkowo, wraz z wprowadzeniem nowych tras, Norwegian zwiększy częstotliwość lotów do Oslo. Będzie ich nie 9 a 11 w tygodniu.

W zimowym rozkładzie lotów, tj. do 29 marca 2020 r. samolotami równych linii można polecieć na następujące lotniska: Billund, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Tromso, Bodo, Trondheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger, Kristiansand, Moldem Sztokholm-Skavsta, Goteborg, Malmo, Aarhus, Vaxjo, Kopenhaga i Helsinki.

view szablon artykułu