Aktualności

Termomodernizacja Szpitala Reumatologicznego w Sopocie

$image_alt

W związku z zakończeniem projektu „Termomodernizacja budynków Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. Dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie" marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń wzięli udział w oficjalnym otwarciu łącznika komunikacyjnego.

W ramach projektu w latach 2011-2013 wykonano kompleksowe prace termomodernizacyjne 4 budynków szpitala, w tym m.in. modernizację systemów centralnego ogrzewania, docieplenie ścian i stropodachów oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Wykonany został również remont łącznika między pawilonem nr 2 i Zakładem Balneologii. Inwestycja ma na celu ograniczenie zużycia energii i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez wzrost efektywności systemów zaopatrzenia w ciepło budynków. 
 

Fot. Sławomir Lewandowski

 
- Zakończenie prac to dobra wiadomość nie tylko dla pacjentów i pracowników szpitala, ale także dla miasta, dla którego obiekt jest swego rodzaju wizytówką – mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. 

Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 3,69 mln zł z czego 2,42 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Wkład własny do projektu zapewniła m.in. Gmina Miasta Sopotu, samorząd województwa i WZR.

view szablon artykułu