Aktualności

Pomorskie Sztormy. Ostatnia szansa na udział w plebiscycie. Głosuj!

Sławomir Peszko. Fot. ze strony piłkarza na Facebooku
Sławomir Peszko. Fot. ze strony piłkarza na Facebooku

W plebiscycie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i „Gazety Wyborczej Trójmiasto" można głosować do 17 lutego 2017 r. Na co stawiają radni województwa pomorskiego?

 

Sztormy to nasza pomorska nagroda, która pozwala wyróżnić ważne wydarzenia i inwestycje. Wybieramy najlepszych w sporcie, kulturze i biznesie. Jest też specjalna nagroda marszałka województwa pomorskiego, który nominuje 10 projektów zrealizowanych przy wsparciu funduszy europejskich. A jak będą głosować radni województwa?

 

Inwestycja

Jerzy Barzowski – przewodniczący klubu radnych PiS wybrał obwodnicę Kartuz: chce wspierać małe miasta i ich mieszkańców, dbać o lokalne inwestycje i dlatego wybiera obwodnicę Kartuz.
Krzysztof Trawicki – marszałek, przewodniczący klubu radnych PSL, również wybrał obwodnicę Kartuz – to jest ważna inwestycja, podobnie jak Pomorska Kolej Metropolitalna, usprawniająca transport na Kaszubach. Będzie też głosować na terminal kontenerowy T2, gdyż dzięki tej inwestycji nastąpiło podwojenie dotychczasowych możliwości przeładunkowych. Ciekawy jest też inwestor z Australii. Ważne są nowe pociągi SKM –głównego środka transportu w Trójmieście.
Ryszard Świlski marszałek, radny klubu PO, głosuje na terminal kontenerowy T2, pokazujący, że jesteśmy morskim oknem na świat.

 

Sportowiec

Krzysztof Trawicki będzie głosować na Irminę Mrózek-Gliszczyńską za finał w Rio, Sławomira Peszkę – bo każdy kocha piłkę nożną i na Mateusza Mikę za pełne poświęcenie dla sportu.
Ryszard Świlski wybrał Sławomira Peszkę, prawdziwe serce gdańskiego zespołu.
Jerzy Barzowski mówi o sobie, że jest zagorzałym sportowcem i lokalnym patriotą, więc wybrał bytowiankę lekkoatletkę Angelikę Cichocką.

 

Wydarzenie kulturalne

Ryszard Świlski głosuje na „Notre Dame de Paris" w Teatrze Muzycznym w Gdyni, widowisko, na które warto było czekać tyle lat.
Krzysztof Trawicki wybrał „Notre Dame de Paris" – bo to wielkie przedsięwzięcie i wspaniała rola młodej aktorki Mai Gadzińskiej, „Cyganerię", bo to spektakl na światowym poziomie, natomiast projekt „Według Wajdy" to prezentacja kultury narodowej i wysokiej kultury w polityce.
Jerzy Barzowski postawił na projekt Znajomi znad morza. Gdańsk przegrał z Wrocławiem w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. W ramach projektu Koalicja Miast Gdańsk zaprezentował się w stolicy Dolnego Śląska. Warto wspierać inicjatywy propagujące współpracę i promocję polskich miast.

 

EuroInspiracja

Ryszard Świlski docenia oryginalność Żuław i stawia za przykład bardzo dobrego produktu turystycznego.
Jerzy Barzowski, były burmistrz Bytowa, prekursor tworzenia centrum integracji społecznej, stawia na Centrum Integracji Społecznej w Gdańsku. Takie instytucje są szczególnie potrzebne na terenach popegeerowskich dla ludzi wykluczonych społecznie.
Krzysztof Trawicki w EuroInspiracjach stawia na rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni, gdyż kształcenie zawodowe jest absolutnym priorytetem. Równie ważne są budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego, inwestycja jest bardzo potrzebna na Kociewiu. Godne uwagi jest też zachowanie wielokulturowego dziedzictwa Żuław – warto poznać ich piękno.

view szablon artykułu