Aktualności

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Przyjdź na specjalny pokaz spektaklu „Niezwyciężony”

Scena ze spektaklu „Niezwyciężony
Scena ze spektaklu „Niezwyciężony". Fot. Dominik Werner

Trwa kolejny sezon programu Kultura dostępna realizowanego w Teatrze Wybrzeże. W niedzielę, 24 listopada 2019 r. na Scenie Kameralnej w Sopocie zaprezentowany zostanie spektakl „Niezwyciężony" z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

 

Celem programu Kultura dostępna jest wspieranie działań, które ułatwiają dostęp do kultury i sprzyjają integracji społecznej. Jego odbiorcami mają być przedstawiciele różnych grup m.in dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które np. z powodu różnych barier pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

W ramach programu Teatr Wybrzeże realizować będzie projekt Razem w teatrze, czyli cykl pokazów pięciu spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Prezentacjom spektakli towarzyszyć będą warsztaty. Projekt będzie realizowany do grudnia 2019 r.

Logo Kultura dostępna

 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny kontaktować się z jego koordynatorem pod numer tel. 502 756 973 lub mailowo: zapisy@teatrwybrzeze.pl

 

*  *  *

 

„Niezwyciężony"

Emily i Oliver właśnie wyprowadzili się na przedmieścia, z dala od Londynu, „ohydnego, kapitalistycznego zbiorowego gwałciciela". Pewnego dnia zapraszają swoich nowych sąsiadów, Dawn i Alana, na wieczorek zapoznawczy. To spotkanie potoczy się w dość niespodziewanym kierunku, obnaży skrajne różnice dzielące te dwie pary, ale – co najważniejsze – ujawni, że oba związki znajdują się w głębokim kryzysie. Czy ta świadomość okaże się oczyszczająca czy wyniszczająca? Komediodramat Torbena Bettsa nie daje łatwych odpowiedzi, ale bardzo wnikliwie opisuje chaos postaw i racji, w jakim współcześnie żyjemy.

 

  • 24 listopada 2019 r., niedziela, godz. 19.00
  • Teatr Wybrzeże
  • Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej
  • ul. Bohaterów Monte Cassino 30
  • Sopot

 

Autor sztuki: Torben Betts
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński
Światło: Hektor Werios
Asystent reżysera: Piotr Chys
Inspicjent, sufler: Weronika Mathes

 

W spektaklu występują:

  • Katarzyna Z. Michalska – Emily,
  • Piotr Chys – Oliver,
  • Dorota Androsz – Dawn,
  • Piotr Łukawski – Alan.
Plakat spektaklu Niezwyciężony

 

 

*  *  *

 

Warsztaty do spektaklu „Niezwyciężony"

Pokaz będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, podczas którego zgłębiane będą tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Uczestnicy zajęć zastanawiać się będą nad tym, czy istnieją różnice wynikające z przynależności do różnych klas społecznych i na ile pochodzenie determinuje życie człowieka.

Warsztat odbędzie się w Czarnej Sali w Gdańsku w poniedziałek, 18 listopada 2019 r. o godz. 19.00. Zajęcia poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas ich trwania wyniesie około 2 godz. Warsztat dostępny będzie także dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

 

*  *  *

 

Warsztaty z Polskiego Języka Migowego

Podczas warsztatów będzie można nauczyć się najczęściej wykorzystywanych znaków PJM, a także poznać reguły migania z uwzględnieniem kluczowych dla tego języka zagadnień. Spotkania będą poświęcone znakom w kontekście mimiki, przestrzeni, wizualizacji i gramatyki.

Warsztaty poprowadzą Joanna Olejnik i Kamila Skalska, od lat zajmujące się tłumaczeniami oraz nauczaniem Polskiego Języka Migowego. Zajęcia odbędą się w dwóch terminach do wyboru: 19 i 26 listopada 2019 r. o godz. 18.00 w Sali Prób Czytanych w budynku Starej Apteki. Osoby zainteresowane powinny kontaktować się z koordynatorem projektu pod nr tel. 502 756 973 lub mailowo pod adresem: zapisy@teatrwybrzeze.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości