Aktualności

Teatr bez słów

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Nowe warsztaty edukacyjno-kulturalne, na które zaprasza Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego w Kwidzynie, to doskonała propozycja do twórczego spędzenia czasu z dzieckiem. Najblizsze spotkanie w piątek, 20 marca 2015 r.

Cykl warsztatów „Teatr bez słów" został stworzony po to, aby dzieci i ich rodzice mogli poznać sposoby powstawania i funkcjonowania sztuki, której nie potrzebne są słowa. Ich celem jest pokazać sztukę pantomimiczną jako tą, która uwrażliwia na wszelkie bodźce i pozwala na głębsze ich przeżywanie. Będą to kreatywne działania rozwijające wyobraźnię poprzez ruch, gest, mimikę. Zajęcia mają wzbudzić w dzieciach i rodzicach chęć do wspólnej twórczej pracy i wspólnego spotkania się w komunikacji pozawerbalnej, wzajemnego zrozumienia przy pomocy uniwersalnego języka sztuki.

Pantomima pozwala dzieciom (a często także dorosłym) wyzwolić się z kompleksów postury i ze swoistego zamknięcia się przed światem zewnętrznym, pomaga w akceptacji swojego ciała i poznaniu własnych możliwości. Rozbudza wrażliwość na piękno zaczerpnięte ze sztuki inspirującej się życiem. „Teatr bez słów" może uzdrowić sprawność ciała i dać możliwość prawidłowej pracy nad nim, a także doprowadzić do zbliżenia w relacjach rodzic – dziecko.

Organizatorzy zapraszają dzieci od 6 do 9 roku życia wraz z opiekunami.

Zajęcia odbywają sie w piątki, od godz. 17.00 do 18.30 w dniach: 20 marca, 17 kwietnia, 22 maja i 19 czerwca.

Prowadzący:
Tomasz Madej – zawodowy aktor mim, absolwent wrocławskiej akademii teatralnej, związany z Teatrem Henryka Tomaszewskiego. Twórca (dyrektor) Teatru Pantomimy Pantom, założyciel i menadżer Art Show Grupy. Współorganizator i uczestnik wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich festiwali m.in. Water Festival Dubai, Globale Village (oba w Zjednoczonych Emiratach Arabskich), Malta Festival, Festiwal Teatru Otwartego Świdnica, Międzynarodowy Festiwal Animo Kwidzyn.

Zajęcia na warsztatach Teatr bez słów w Kwidzynie. Fot. źródło: https://www.facebook.com/ScenaLalkowa
Fot. źródło: https://www.facebook.com/ScenaLalkowa

Teatr bez słów – warsztaty
—————————————————

  • 20 marca 2015 r.
  • godz. 17.00
  • Czarna Sala,
  • Kwidzyn, ul. Słowiańska 13

Bilety: 10 zł (do nabycia przed spotkaniem)

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności